reklamı kapat

POPÜLER

Casey Neisat Beme CNN

Casey Neistat’ın 25 milyon dolara sattığı şirketin sonu geldi [Video]

YouTube’un son dönemde gördüğü en popüler vlog yıldızlarından Casey Neistat, hatırlarsınız 2016’da Matt Hackett ile ortak kurduğu uygulama tabanlı Beme şirketini CNN’e satmıştı. Büyük umutlar ışığında gerçekleşen bu hamle beklenmedik bir şekilde son buldu.

Kişilerin telefonlarıyla anı yakalamasına imkan tanıyan Beme, telefonu vücudunuza yasladığınız zaman video kaydına başlıyor, çektiğiniz zaman ise kaydı bitirerek direkt olarak kişisel profillere paylaşım gerçekleştiriyordu. Böylece zaman kaybı yaratan unsurları ortadan kaldıran uygulama, CNN tarafından 25 milyon dolara satın alındıktan hemen sonra kapatılmıştı. Daha sonra Beme markasını “Beme News” isimli gençlere hitap eden bir YouTube kanalı haline getiren şirket, bundan istediği geri dönüşü alamamış görünüyor. 25 milyon dolarlık yatırımdan beklenen elde edilemeyince de Beme‘in şirket olarak komple kapatıldığı belirtiliyor. Çalışanların bazısı işsiz kalırken, bazıları şirket içerisinde başka projelere geçmiş görünüyor.

Casey Neistat’tan açıklama

Süreç hakkında konuşan Casey Neistat, CNN’e vermek istediğimi verdiğimi sanmıyorum ve onların da benden değer aldıklarını sanmıyorum.” açıklamasını yaptı. Zaten başarısız olan bir uygulamayı güzel şekilde pazarlamayı başaran Neisat ve Matt Hackett, bazı eleştirilere rağmen “mutlu” duruyor. Büyük yayın kuruluşu ise bu tarz adımlardan korkmadığını ve daha güçlü hale gelecek adımlar içerisinde olduğunu belirtiyor.

Video