reklamı kapat

POPÜLER

CNN, 25 milyon dolarlık teklifle Casey Neistat’ı bünyesine kattı

YouTube ve vlog denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Casey Neistat geçtiğimiz haftalarda yeni bir video ile artık günlük vlog çekmenin onun için cazibesini yitirdiğini ve bundan sonra günlük vlog çekmeyerek kendi işlerine odaklanacağını paylaşmıştı. Neistat’ın yeni projesi ise düşündüğümüzden de büyük.

Çok kısa zamanda kayda değer bir büyüme ve ün elde eden Neistat, kaykayı, drone çekimleri ve her gün aksatmadan koyduğu vloglarıyla etkileyici bir hayran kitlesi yaratmış durumda. Neistat’ın aynı zamanda çok da popüler olmayan bir mobil uygulaması var: Beme. Video paylaşım uygulaması olan Beme, güçlü rakipleri karşısında çok büyük başarılar elde edemese de Neistat için büyük bir başarıya dönüşmüş durumda. Zira CNN, Neistat’ı bünyesine katmak için Beme uygulamasını satın aldığını duyurdu. Wall Street Journal‘ın haberine göre bu anlaşmanın değeri ise yaklaşık 25 milyon dolar.

Üzerinde 11 kişinin çalıştığı Beme ise kapanacak. Bunun yerine Beme çalışanları CNN bünyesine dahil olacak. CNN’in uygulamanın kurucu ortakları Casey Neistat ve Matt Hackett ile ilgili daha derin planları var. Kendi bünyesi altında yeni bir medya şirketi kuracak olan CNN yönetimi Neistat ve Hackett’a veriyor. Proje 2017 yazında çıkışını gerçekleştirecek. Güncel konular üzerine videoların olacağı yeni kanalda içerik üreticilerinin de teknolojinin nimetlerinden yararlanacağı açıklandı. Tam olarak bir haber kanalı olmayacağı söylenen yeni projenin hayatımızı domine eden günlük konular üzerine olacağı da belirtildi.