reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’ten ilham alan First Class kabinlerinde lüks uçuş deneyimi [Video]

Emirates‘in Mercedes’ten ilham alan özel Boeing 777 kabinlerini yazarken “Casey Neistat’ın yeni bir video çekmesi gerekecek” demiştik. İşte o video geldi.

Geçtiğimiz Dubai Air Show 2017’de, Emirates yeni First Class kabinlerini sergilemiş ve açıkçası kendine hayran bırakmıştı. Business’ın bir önünde yer alan bu kabinler 3,7 metrekarelik alanda bir yaşama alanı sunuyor ve mahremiyete de özen gösteriyor. Kapısını kapatabileceğiniz bu kabinlerde bir büyük ekran televizyon bir de büyük bir tablet yer alıyor. Televizyondan bir şeyler izlerken, iPad üzerinden başka işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz. Sadece 6 kişilik yer sunan bu kabinler “cam kenarı” olmayan modelleri de düşünerek kabinde camların bulunduğu bölgeye ekran yerleştirmiş. Anlık olarak dışarıdaki görüntüyü yansıtan bu ekranlar “cam hissi” yaratıyor.

Casey Neistat iş başında

Tabii bu ultra lüks First Class kabinleri görünce aklımıza ilk olarak Casey Neistat’ın Emirates için çektiği, 21 bin dolarlık uçuş deneyimi geldi. Geçtiğimiz yıl çekilen bu videoda Neistat Dubai-New York uçuşunu gerçekleştirmiş ve deneyimlerini aktarmıştı. Yeni kabinlerin eskiye kıyasla çok daha fazlasını sunduğunu gören ünlü YouTuber, bavulunu toplayıp yeni videonun başına geçmiş.

Bu kez Brüksel-Dubai arası uçan Neistat, kullanılan uçağın ilk uçuşunda yer alıyor. Fotoğraflarda küçük görünse de kabinin sunduğu alanın genişliği Neistat tarafından gözler önüne serilmiş. Her türlü konforun düşünüldüğü bu özel kabinlerde, uyumak istediğinizde uçuş görevlileri yatağınızı hazırlıyor. Yemeğiniz ise özel servis takımıyla getiriliyor. İki dolabın yer aldığı kabinde dolaplardan biri takımlar için kullanılırken, diğeri el bagajınız için konulmuş. Neistat’ın bulunduğu uçaktaki banyo da etkileyici ancak bir öncekinde olduğu gibi duş kabinine yer verilmemiş. Lafı fazla uzatmayalım, Neistat’ın bu lüksün sınırlarını zorlayan macerasını haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video