reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’ten ilham alan özel Boeing 777 kabinleri

Emirates, Dubai Air Show’da Boeing 777’lerdeki güncellenen birinci sınıf kabinlerini paylaştı. Görünen o ki Casey Neistat‘ın yeni bir video çekmesi gerekecek.

Advertisement

Söz konusu lüks olunca Arap havayolu şirketleri adeta birbirleriyle yarışıyor. Konfor ve ayrıcalıklı uçuşa fazlasıyla önem veren Emirates’in yeni First Class özel kabinleri ise hayranlık uyandıracak cinsten. Mercedes-Benz S-Class’lardan ilham alan tasarım, birinci sınıf uçuşların ayrıcalığını tüm benliğiyle yansıtıyor. Sadece 6 kişilik yer ayrılan bu özel kabinler elbette tek kişilik alan sunuyor. Her bir yolcu kendine ait 3,7 metrekarelik alanda “kapısını” kapatarak tam bir mahremiyete erişiyor. Alanda sıcaklığı ve ışıklandırmayı dilediğiniz gibi ayarlayabiliyor, iPad üzerinden yiyecek ve içecek siparişinde bulunabiliyorsunuz.

Lüksün en uç noktası

Mercedes-Benz iş birliğinde tasarlanan yeni kabinler, 1 Aralık’tan itibaren ilk olarak Dubai-Cenevre ve Dubai-Brüksel uçuşlarında yer alacak. İlerleyen zamanlarda farklı uçuşlar için de yolculara bu ayrıcalığın sunulacağı belirtiliyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl eylül ayında Casey Neistat, Emirates’in bu “özel” kabinlerine ilişkin bir video hazırlamıştı. Yeni kabinlerle beraber Neistat’tan bir video inceleme daha görürsek açıkçası şaşırmayız.

Orta kabinde konumlanan birinci sınıf yolcular için de ayrıcalıklarını sürdüren Emirates burada devasa LCD ekranlara yer veriyor. Uçuş sırasında yolcuların sıkılmaması için ekranlarda 2.500 kanal yer alıyor. Ayrıca birinci sınıf yolculara gürültü önleme teknolojisi bulunan ve özellikle bu uçuş için üretilmiş Bowers & Wilkins kulaklıklardan dağıtılıyor.

Emirates dünyanın en geniş Boeing 777 filosunu yöneten havayolu şirketi olarak öne çıkıyor. 165 adet Boeing 777’yi “havada tutan” şirketin 150’si Boeing 777x olmak üzere 164 tane siparişi daha bulunuyor.