reklamı kapat

POPÜLER

First Class’ta 21 bin dolarlık uçuş deneyimi [Video]

Arap hava yolu şirketlerinin reklamlarında en çok öne çıkarılan şey konfor. Etihad ya da Emirates hava yolu şirketlerinin uçaklarıyla uçtuysanız ve uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız yolculara sundukları hizmetin oldukça tatmin edici olduğunu söylemek de mümkün. Uyku yastıklarından gece rahat uyuyabilmeleri için uyku bantları ve battaniyelere kadar yolculara sağlanıyor. Ancak bu işin sıradan yolcular için olan kısmı. First Class’ta bambaşka bir dünya var.

Uzun uçak yolculukları gerçekten yorucu olabiliyor. Ancak hava yolu şirketleri ayrıcalıklı yolcuları için bu deneyimi geliştirme konusunda pek bir cömert. Özellikle de bir Arap hava yolu şirketinden bahsediyorsak… Evinde gibi hissedip tüm ayrıcalıklardan yararlanmanın bedeli ise elbette ucuz değil. Ancak First Class’ta uçmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız ünlü YouTuber Casey Neistat sorularınızı cevaplayabilir.

Emirates hava yolu şirketinin First Class deneyimini takipçilerine göstermek isteyen Neistat, 14 saatlik Dubai-New York yolculuğunu en ufak ayrıntısına kadar kaydetmiş. 21 bin doların üstünde fiyatıyla oldukça pahalı bir 14 saat olan bu yolculuk ise akla gelebilecek her şeyi sunuyor. Örneğin, yolculara kişisel alan sağlayan Emirates’te eğer First Class’sanız ve çevrenizdeki insanlardan çok sıkıldıysanız kapatabileceğiniz bir kapınız var. Yemek içinse servis zamanını beklemenize gerek yok. Menüden istediğiniz yiyeceği seçiyor ve siparişi veriyorsunuz; tıpkı bir restoranda olmak gibi. 14 saatlik yolculuğun uyku kısmı ise hiç problem değil. Özel terlikler ve sıradan yolculara kıyasla çok daha konforlu bir uyku bandı sağlayan Emirates, pijama dahi veriyor. Üstelik süper rahat koltuğunuz tamamen açılarak bir yatağa dönüşüyor ve çarşaf, yorgan, yastık üçlüsü de sizi bekliyor. İstediğiniz zaman içeceğinizi alabileceğiniz gizli içecek bölmesi ve devasa televizyondan bahsetmiyoruz bile.

İşin belki de en keyifli tarafı ise duş alabiliyor olmak. First Class yolcuları, uçağın içinde yer alan banyoda duş alabiliyor. Saatlerce yolculuk yaptıktan sonra sahip olunabilecek en büyük lükslerden biri de hava alanına tertemiz bir şekilde inmek olabilir zaten…

Casey Neistat’ın 21 bin dolarlık süper lüks yolculuğunun özeti bu şekilde. Ancak tabii ki lüksün sınırı yok. Etihad hava yolu şirketinin 38 bin dolar değerindeki lüks uçuşunun sunduğu özelliklere haberin devamındaki videodan göz atabilirsiniz. Neistat’ın yolculuğu ise hemen haberin girişinde yer alıyor.

VİDEO