reklamı kapat

POPÜLER

Ağırlığı hafifleterek yer çekimine meydan okuyan sırt çantası [Video]

Bilgisayar, fotoğraf makinesi, tablet, şarj aletleri ve bir sürü ıvır zıvırı yüklediğiniz sırt çantasının ağırlığı altında ezilmeye son. Zero-G yer çekimine meydan okuyor.

Ağır bir çanta ile her gün baş etmek zorunda kalanların tercihi genelde sırt çantaları oluyor. Ancak sırt çantaları dahi her gün taşımanız gereken ağırlığı hafifletmeye yetmiyor. Mükemmel sırt çantasını yaratmak isteyen Keep Pursuing ise buna çok yaklaşmış olabilir. Firmanın Kickstarter projesi olarak duyurduğu sırt çantası Zero-G, dünyanın en gelişmiş sırt çantası olarak tanıtılıyor. Siyah, sade bir tasarıma sahip olan çanta suya dayanıklı yüzeyi sayesinde kötü hava koşullarında içindekileri koruyor. Çantanın altında ise suya ve darbelere dayanıklı özel bir taban bulunuyor. Sırt bölgesindeki sert süngerler, bel ağrılarını minimuma indirirken, çantanın üstünde yer alan manyetik tuşlar, mobil cihazınız için ikinci bir kılıfı koymayı sağlıyor. Ancak çantanın asıl alametifarikası bunlardan hiçbiri değil.

4 noktalı süspansiyon sistemine sahip olan Zero-G, 10 kg’lık ağırlığı 4 kg’mış gibi hissettiriyor. İki farklı boyutu olan sırt çantası boyutuna göre 15 veya 13 inç dizüstü bilgisayar bölmesi, iPad bölmesi, çıkarılabilir iPhone cepleri, kalem ve anahtarlık için özel mini cepler, kapatılabilir cüzdan cebi gibi pek çok bölme ile geliyor. Tüm bunların yanı sıra diğer elektronik aksesuarlarınızı koyabileceğiniz bir bölmeye de sahip olan çanta, ihtiyacınız olabilecek her şeyi minimum ağırlıkta yanınızda taşımanızı sağlıyor.

100 bin dolarlık hedefini başarıyla yakalayıp neredeyse üçe katlayan Zero-G’nin Kickstarter kampanyası yakında bitiyor. Kickstarter üzerinden 195 dolara satılan sırt çantasıyla ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, kampanyaya destek olabilirsiniz.