reklamı kapat

POPÜLER

“Dünyanın en akıllı” sırt çantası ile şarj sorunu tarihe karışıyor [Video]

 

Birbiri ardına tanıtılan akıllı valizlerden sonra şimdi de akıllı sırt çantaları kendini göstermeye başladı. AMPL Labs’ın tasarladığı bu akıllı sırt çantası, yetenekleriyle kendine hayran bırakıyor.

Günümüz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen ve “dünyanın en akıllı sırt çantası” olarak lanse edilen SmartBag, her gözünde bulunan toplam 7 USB girişi aracılığıyla dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletleri şarj edebiliyor. İçerisindeki pil ile telefonları 2 veya 3 defa şarj etmek mümkün oluyor. Eğer bu şarj süresi yeterli gelmezse 59 dolara 18,5 wh TabletBoost pili satın alarak iPad Air 2‘ye 10 saatlik pil ömrü sağlanabiliyor. 139 dolara LaptopBoost alınarak ise 13 inç’lik Macbook Air, 14 saat daha çalıştırılabiliyor.

ampl 2

Çantayı asıl akıllı yapan şey ise akıllı telefonlar üzerinde bulunan uygulaması. Bu uygulama sayesinde çantada bulunan cihazların şarj düzeyleri görülebiliyor ve şarj edilme öncelikleri ayarlanarak diğerlerinden daha önemli olan bir cihazı daha hızlı bir şekilde şarj etmek mümkün hale geliyor. Uygulama ayrıca çantadan uzaklaşıldığında uyarı yapıyor, çanta içerisindeki sıcaklığı gösteriyor ve hatta hava durumuyla ilgili bilgi veriyor. Çantanın askı kısmında bulunan şarj yerinde hem telefon şarj edilebiliyor hem de uygulamaya erişilebiliyor.

ampl

Polyester malzemeden üretilen ve su geçirmeyen Smartbag, 29 litre iç hacmiyle birçok eşyanın taşınmasına imkan veriyor. Üzerinde OLED dokunmatik ekran bulunduran akıllı çanta, bu ekran aracılığıyla sistem durumunu kontrol etmeyi sağlıyor. Geçtiğimiz hafta CES 2015’ten yenilikçi ürün alanında 2 ödülle dönen Smartbag’in yaz aylarında 299 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor.

VİDEO