reklamı kapat

POPÜLER

Seyahat tutkunlarının yanından ayıramayacağı akıllı sırt çantası [Video]

Günümüzde akıllı cihazların sayısı bir hayli artmaya başladı ve bu cihazları yanımızda taşımak eziyet haline geldi. Hepsi bir yana bu cihazları taşıdığımız akılsız bir çantayı kaybettiğimizde veya çanta çalındığında bu durum oldukça can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca yine bu cihazların şarja ihtiyaç duyması, bizi yarı yolda bırakmalarına sebep oluyor. BACKPAIX adı verilen bu çanta ise birbirinden başarılı özellikleri ve şık tasarımıyla sık sık yolculuk yapanların öncelikli tercihlerinden biri olacağa benziyor.

Tamamı geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen ve bu sayede doğaya da zarar vermeyen çanta birçok kullanışlı özelliği bünyesinde barındırıyor. İçinde yer alan 10.000 mAh kapasiteli pil ile akıllı telefonları ve diğer cihazları şarj edebilen çanta suya karşı da dayanıklılık gösteriyor. Ayakkabı ve su koyma için ayrı bölmelerin yer aldığı çanta, tasarım olarak da göze bir hayli hoş görünüyor. Dahili GPS sayesinde kaybolma gibi durumlarda çantanın yeri tespit edilebiliyor.

Çantanın en çok dikkat çeken kısmı arka ve ön taraftaki bağlantı noktaları. Arka tarafa yerleştirilebilen yuvarlak ekran, birçok konuda kullanıcıları bilgilendirebiliyor. Akıllı telefondaki emoji düzenleyici ile ruh hali bu ekrandan yansıtılabiliyor veya farklı semboller yayınlanabiliyor. Aynı zamanda bisiklet kullanırken sinyal ışığı olarak yine bu ekran kullanılıyor. Gidon üzerine yerleştirilen bir sinyal kontrolcüsüyle sinyal verildiğinde burada sağa veya sola dönüş işareti görülebiliyor. Ön taraftaki kısma ise GoPro, hoparlör, sensör veya ışık takılabiliyor. Bu bağlantı noktaları BACKPAIX‘i  diğer akıllı çantalardan kolaylıkla ayırıyor.  Kickstarter’da 50 bin dolar bağış bekleyen ve hedefine emin adımlarla ilerleyen çantaya sahip olabilmek için en az 159 dolar destek vermek gerekiyor. Çantaların proje başarıyla tamamlandığı durumda kasım ayında kullanıcılara ulaştırılacağı belirtiliyor.

VİDEO