reklamı kapat

POPÜLER

Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel

Dünyanın en teknolojik ve teknoloji dostu sırt çantası [Video]

İnsanlar artık dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı saat, akıllı telefon, kablosuz kulaklık ve elektronik kitap okuyucu gibi birçok elektronik ürünü üzerinde taşıyor. Bu ürünlerin en büyük ortak sorunu ise her gün yaşadığınız üzere batarya süresi. Yeni geliştirilen Visvo Novel isimli sırt çantası işte tam da bunu ve çok daha fazlasını çözmeye odaklanıyor.

Kickstarter üzerinde 120 bin dolar bağış toplamayı hedefleyen Visvo Novel, henüz yolun başında. Buna rağmen çok büyük bir potansiyel ortaya koyan ürün, temel olarak şık görünümlü bir sırt çantası. Üç farklı versiyon (1.0, 2.0, 3,0) bulunan çanta, ilk olarak oldukça şık bir tasarıma sahip. Büyük dizüstü bilgisayar modellerini dahi taşıyabilecek kadar geniş iç hacmi sunan ürün, sunduğu teknolojiler ile dikkat çekiyor. İlk olarak sırt çantasının içerisinde tam 13.400 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. Bu batarya ile akıllı cihazları şarj edebilen çanta, burada akılcı özellikler sunuyor. Yan tarafında yer alan bölüm üzerinden akıllı telefonları kablosuz olarak (Qi standardı) şarj edebilen çanta, ek olarak omuz askısında bir USB portu taşıyor. Bu sayede telefonlar çantanın dışarısında kullanım süresinde de şarj edilebiliyor. Burada Qualcomm Quick Charge 3.0 teknolojisine destek verilmesi ise çok yüksek hızda enerji takviyesi anlamına geliyor.

Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel
Visvo Novel

Kişilerin güvenliğine oldukça önem veren sırt çantası, bu yüzde dışında LED ışıklar taşıyor. Farklı modları bulunan bu ışıklar, özellikle gece sürüş yapan bisikletçilere hitap ediyor. Oldukça kuvvetli olmalarıyla görünürlüğü artıran çanta, ek olarak iç aydınlatmaya da sahip. Bu sayede içerisindekiler kolayca bulunabiliyor. Özel tasarımıyla olası düşmelere karşı tüm elektronik ürünleri koruyabilen Visvo Novel modelleri, çok önemli olduğu üzere su da geçirmiyor. Böylece kötü havalarda dahi taşınılan elektronik ürünlere zarar gelme riski ortadan kaldırılabiliyor.

Çanta isteğe bağlı olarak RFID korumasına sahip özel bir bölümle dahi satın alınabiliyor. Bu opsiyona ek olarak GPS eklentisi de sunuluyor. Yani çanta çalındığı zaman uydundan takip edilebiliyor. Sırt çantası son dönemde çok sık yaşanan kablosuz kulaklıkların kaybolması sorununu da çözüyor. Omuz askıları üzerinde çok güçlü mıknatıslar yer alan ürün, kablosuz kulaklıkları burada tutabiliyor. Bu gerçekten çok ama çok mantıklı bir özellik gibi görünüyor. Ek olarak omuz askısı içerisinde şık bir anahtarlık da gizlenmiş durumda. Kablolu bu bölüm sayesinde anahtarları arama ya da kaybetme derdi tamamen ortadan kaldırılıyor.

Visvo Novel son dönemde üretilmiş en iyi sırt çantalarından

Yapılacak en az 250 euro bağış ile elde edilebilen Visvo Novel sırt çantası, 2018 Ocak ayında dağıtıma çıkıyor. Yani seri üretimi başlayan çanta, şimdiye kadar üretilmiş en teknolojik ve en teknoloji dostu sırt çantası ünvanını üzerine almış görünüyor. Bu dikkat çekici ürünün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video