reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’dan sevilen “hikayeler” ile alakalı iki büyük yenilik

Facebook‘un sahibi olduğu popüler sosyal medya kanalı Instagram, bugün oldukça fazla oranda kullanılan “hikayeler” ile alakalı iki büyük yenilik kazandı.

Popüler ağın yeni özellikleri “Stories Highlights ve Stories Archive” isimlerine sahip. Baktığımız aman Stories Archive, paylaşılan hikayelerin kaydedilmesine imkan tanıyor. Bildiğiniz gibi paylaşılan hikayeleri 24 saat içerisinde silen platform, bu özellikle hikayeleri gizli olarak arşivinize atıyor. Böylece zaman zaman büyük emek verilen hikayeler kaybedilmemiş oluyor. Bununla bağlantı olarak çalışan Stories Highlights özelliği ise bu içeriklerin profillere yerleştirilmesine imkan tanıyor. Yani artık kişiler arşivledikleri hikayeleri kişisel profil sayfalarına koyabiliyor. Paylaşılan fotoğrafların hemen üzerinde yer alan Stories Highlights paylaşımları, profilleri kişiselleştirmeyi bir adım daha yukarıya çıkartıyor. Bu içeriklere yeni içerik eklemek içinse sol tarafa yerleştirilen “yeni” butonuna basılması yeterli oluyor.

Instagram

Instagram hikayeleri popülerliğini artırıyor

Her ay tam 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan Instagram, yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor. Snapchat’ten aldığı hikayeler özelliği ondan fazla kullanılan servis, yeni özellikleri buradaki video ile gözler önüne seriyor. Bugün iOS ile Android için kullanıma sunulan özelliklerin herkes için önümüzdeki günlerde aktif edileceğini belirtmekte fayda var. Hikayeler özelliğini aktif olarak kullanıyor musunuz?