reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Türkiye’de de açıldı; Instagram Hikayeleri için “sen de ekle” çıkartması

Facebook’un / Meta’nın sahibi olduğu Instagram, Hikaye çıkartmalarını artırıyor. Bu sefer “sen de ekle” çıkartması geldi.

Instagram geçtiğimiz günlerde Hikayeler için bağlantı çıkartmalarını herkes için aktif etti. Yeni altyapı, daha önce kullanılan yukarı kaydırma sisteminin yerini aldı. Artık süreçte bir takipçi limiti de bulunmuyor ve bu sevindiriyor.

Biliyorsunuz eski yukarı kaydırma temelli dış bağlantı etkileşimi herkese açık değildi. Burada belirli bir takipçi sayısının geçilmesi gerekiyordu ya da onaylı hesap gereksinimi bulunuyordu.

Bugün ise Instagram Hikayeler özelinde “sen de ekle” çıkartması geldi. Türkiye’de de belirli hesaplara açılan (Yakında herkese gelecek) çıkartma, kişilerin paylaştıkları Hikaye içeriğine, başkalarının da Hikaye eklemesine imkân tanıyor. Burada istenilen içeriği belirtmek için ufak bir not da düşülebiliyor.

Bu çıkartma üzerinde paylaşılan Hikayelere herkes bakabiliyor ve böylece bir toplu Hikaye serisi oluşturulabiliyor. Özelliğin yakında çok popüler hale gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram geçtiğimiz hafta web sürümüne fotoğraf ve video yükleme desteği de getirmişti

Artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor. Bu durum birçok kişiyi memnun ediyor ve Instagram’ın temel kullanım yapısına önemli bir değişiklik getiriyor.

Instagram için geçtiğimiz haftalarda da başka bir yenilik gelmişti. Bu direkt olarak “Collabs” adını taşıyordu. Türkiye’de bazı hesaplara açılan özellik, kişilerin ortak paylaşım yapmasına imkân tanıyor.

Bu altyapıda temel olarak iki kişi tek bir paylaşımda bir araya gelebiliyor. Bu yapılan paylaşım ortak bir yorum kısmıyla iki kişinin de ana akışına düşüyor. Süreçte normal içerikler yanında ortak Reels paylaşımı da sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın