reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeler’ine “ekran görüntüsü alındı” bildirimi

Facebook’un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, Hikayelerin güvenliğini artırmaya yönelik yeni bir özelliğin kullanımına başladı.

Açıklanan en son verilere göre her ay 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram‘ın yeni özelliği Hikayeler için görev yapıyor. Biliyorsunuz platform içerisindeki hikayeler 24 saat sonra kayboluyor. Snapchat’ten aldığı bu formatı devam ettiren servis, böylece birçok kişinin rahat etmesine imkan tanıyor. Ancak her zaman bu hikaye paylaşımlarını kaydetmek (Ekran görüntüsü alma) isteyenler olabiliyor. İşte yeni özellik bu tarafta öne çıkıyor. Servis artık paylaştığınız Hikayeleri telefonlarına kaydedenleri size bildiriyor. Hem fotoğraf hem de video için çalışan özellik, kişilere konu hakkında bilgilendirici mesajlar da çıkartıyor. Bir daha fotoğraf ya da video kaydı yaparsan, içeriği yayımlayan bunu görebilecek tarzı bir uyarı geçiliyor. Ancak şu an bildirimsiz olarak kayıt yapmanın bazı yolları olduğundan bahsediliyor. Bunların da kısa süre içerisinde kapatılması bekleniyor.

Instagram
Instagram

Instagram, 2017 içerisinde baştan yaratıldı

Yeni özelliklerle daha kullanışlı ve karmaşık hale gelmeye başlayan platform, bu yıl özellikle Snapchat‘ten kopyaladığı Hikayeler özelliğiyle gündeme geldi. Bu özellikle rakibini geçmeyi dahi başaran platformun önünde daha birçok yenilik yer alıyor. Facebook’tan daha çok kullanılır hale gelecek gibi duran platform, bazı eleştirilen yanlarına rağmen oldukça beğeniliyor.