reklamı kapat

POPÜLER

nokia 2
Nokia 2

Uygun fiyatlı Nokia 2’yi bekleyenlere güzel haber

HMD Global’ın ekim ayının sonunda tanıttığı bütçe dostu telefonu Nokia 2’nin Türkiye fiyatı kısa bir süre önce belli olmuştu. 699 TL’den satışa sunulacağı açıklanan telefon nihayet Türkiye’de satışa sunuldu.

Nokia 2, Qualcomm’un 1,2 GHz hızında çalışan Snapdragon 212 işlemcisinden güç alıyor. Snapdragon 212 işlemcisine 1 GB’lık RAM’in eşlik ettiği telefonda 720p çözünürlüklü 5 inçlik ekran yer alıyor. 8 megapiksel arka kameraya ve 5 megapiksel ön kameranın tercih edildiği telefon 2 güne varan kullanım imkanı vadediyor. Hızlı internet bağlantısı için LTE özelliğinin de bulunduğu Nokia 2’nin dahili hafızası ise 8 GB. 4.100 mAh kapasiteli pili bünyesinde barındıran telefon Android 7.1.1 yüklü gelse de telefona Android 8.1 (Oreo)’nun da  geleceği belirtiliyor.

HMD Global’dan bütçe dostu Nokia 2 hakkında açıklama HMD Global’ın Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas, “İnsanlar telefonlarına bugünlerde o kadar çok bağlılar ki günü geçirebilmek için, refleks olarak pil kullanımlarında kısıtlamaya dahi gidebiliyorlar. Bizce telefonunuzla yaptıklarınızda kısıtlamaya gitmeniz gerekmemeli. İşte tam da bu nedenle diğer cihazlar bir molaya ihtiyaç duyarken gücünü koruyan bir akıllı telefon ürettik” dedi. Nokia 2’yle, birçok hayranının Nokia telefonlarından beklediği uzun ömürlü pil performansı ile şu ana kadar sunulan benzersiz Android deneyimini tekrarlamak istediklerini dile getiren Sarvikas, “Bunu gerçeğe çevirmek için de ekrandan pile, çip setinden sistem tasarımına Nokia 2’nin her bir bileşeni, hayranlarına güvenebilecekleri uzun süre dayanan bir telefon sunmak üzere devasa pilden mümkün olduğunca az enerji çekecek şekilde tasarladık” diye konuştu.

Nokia 2 ne gibi renk seçenekleri sunuyor?

Nokia 2, kurşun-siyah, kurşun-beyaz ve bakır-siyah renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.