reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en pahalı kahve molasını sunan havacılık malzemesinden üretilmiş Ferrari F40 temalı sehpa

Piyasada sunulan pek çok otomobili geride bırakan bir etiket fiyatına sahip olan Ferrari F40 temalı masanın, detayları kendisine hayran bırakıyor.

Dekorasyon, hiç şüphesiz dört duvar olarak nitelendirdiğimiz ev içerisinde görsel zenginliğin olmazsa olmazlarından bir tanesi. Kişilerin karakterlerini analiz etme konusunda da hatırı sayılır ölçeklerden birisi olarak da kabul edilen bu alanda, günümüz itibarıyla sınırsız bir çeşitlilik söz konusu. Otomobil meraklılarının model arabalar ve posterlerle süslediği evlere gelmek isteyen yeni bir parça ise, bu konudaki limitleri biraz farklı bir noktaya taşıyacak gibi gözüküyor. Discommon tarafından üretilen otomobil temalı sehpalar efsane haline gelmiş otomobilleri farklı bir bakış açısıyla evlere getirirken, tasarımı kadar fiyatıyla da akıllarda kalıcı olacak gibi gözüküyor.

Özel tasarım için sipariş alınıyor

Discommon’ın ilk örneğini Ferrari F40‘dan ürettiği masayı, diğer tüm parçalardan ayıran en büyük özelliği hiç şüphesiz tasarımı. F40 örneğinde olduğu gibi üzerinde taşığı otomobili sıvı metalden yeni çıkmış havasıyla yansıtan sehpa, adeta bir otomobilin doğuşunu resmediyor bizlere. Uçaklarda karşımıza çıkan 6061 alüminyum materyalin kullanıldığı sehpanın 100 saat gibi bir sürede tamamlandığını belirten tasarımcı markanın talep ettiği ücret ise 20.000 dolar. Üstelik bu sadece başlangıç. Toplamda sadece 10 tane üretilmesi planlanan sehpanın Ford GT versiyonu için de planlama yapan ekip, kullanıcıların istediği doğrultusunda uçak ve tekne gibi modellemeleri de yapabiliyor. Özel sipariş durumunda da dile getirilen bu 20.000 dolarlık rakam da haliyle artış gösteriyor.