reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler özelliğinde müzik paylaşmanın yeni yolu [Video]

Instagram Hikayeler özelliği ile sevdiğiniz müzikleri arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün. Platform şimdi SoundCloud desteğiyle müzik paylaşımının sınırlarını genişletiyor.

Bildiğiniz gibi Instagram Hikayeler aracılığıyla müzik paylaşmanın halihazırda iki yolunu sunuyor. Biri üçüncü parti uygulama yöntemi olan Spotify desteği. Spotify üzerinden dinlediğiniz şarkıları ekran görüntüsü almadan doğrudan Instagram’da paylaşabiliyorsunuz. Diğeri ise Hikayeler’in kendi özelliği. Arka plana şarkı ekleyebildiğiniz bu özellik ne yazık ki Türkiye’de çalışmıyor. Şimdi ise yeni bir uygulama desteğiyle müzik paylaşımı kapsamını genişletiyor. SoundCloud kullanıcıları artık platform üzerinde sevdikleri şarkıları doğrudan Instagram Hikayeler ile paylaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS ve Android desteği sunuyor

Bugün dağıtılmaya başlanan yeni özellik SoundCloud’un iOS ve Android uygulamasının en güncel versiyonunda yer alıyor. Kullanım şekli ise hayli basit. Şarkıyı dinlerken paylaşmak için paylaşma ikonuna tıkladığınızda “Instagram Hikayeler’e ekle” diye bir seçenek çıkıyor. Bu seçeneği seçerseniz şarkının arka planı hikayelere alınıyor ve özel hazırlanmış SoundCloud linki hikayeye yerleştiriliyor. Böylelikle indie çalışmalara da hikayelerinizde yer verebilirsiniz. Spotify ve platformun kendi müzik deneyimi sonrası bu listeye dahil olan SoundCloud’un ardından şimdi gözler Apple Music’e çevrilmiş durumda. Apple’ın kendi müzik servisi henüz benzer bir özelliği kullanıcılarına sunmuyor ne yazık ki. SoundCloud desteğinin çalışma şeklini haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.