reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a “Hikayeler” için çok sevilecek yepyeni özellik

Facebook‘un büyük platformu Instagram, özellikle popüler orada kullanılan “Hikayeler” tarafında ciddi yenilikler alıyor. Esasen Snapchat‘ten alınan özellik, bu sefer müzik odaklı çok güzel bir özellikle gündemde yer alıyor.

Sosyal medyanın en popüler mecralarından olan Instagram, son dönemde Hikayeler özelliğiyle çok sık gündeme geliyor. Sadece bu özellikle Snapchat‘in aylık kullanıcısı sayısını katlayan firma, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Uygulamanın en son Android sürümünde bulunan bir kod ise Hikayeler için müzik döneminin kapılarını açıyor. “Music stickers” yani müzik çıkartmaları şeklinde tanımlanan özellik ile kişilerin Hikayeler’ine müzik ekleyebileceği belirtiliyor. Özel anlaşmalar ile kişilere büyük bir arşiv sunacağı söylenen Instagram, Hikaye içeriklerini daha etkili ve vurucu hale getirmenin yolunu bulmuş görünüyor. Kişilere hazır müziklerin sunulması çok büyük kolaylık ve yasal sorun olmaması anlamına geliyor. Bunun ne zaman kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram

Instagram’a kısa süre önce çok önemli özellikler dahil edildi

Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında tanıtılan yeni çalışma ile artık kişiler başka uygulamalar içerisinden direkt olarak Hikaye paylaşımı yapabiliyor. Şimdilik Spotify ve GoPro ile anlaşan firma, Spotify tarafında parça paylaşımına odaklanıyor. Yani kişiler sevdikleri bir parçayı direkt olarak Instagram Hikayeler‘inde paylaşabiliyor. GoPro tarafında da süreç benzer şekilde çalışıyor. Kişiler GoPro’nun resmi uygulamasında düzenlediklerini direkt olarak Hikaye olarak paylaşabiliyor. Buna ek olarak her ay 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan platform’a grup video sohbet desteği geliyor. Bu yeni özellik, kişilerin arkadaşlarıyla uygulama içerisinde grup sohbet edebilmesine imkan tanıyor.

İlgili Video

Google’dan hayat kurtacak teknoloji