reklamı kapat

POPÜLER

Her gün bir selfie; genç kadının sekiz senelik değişimi [Video]

Projesine 14 yaşında başlayan 22 yaşındaki genç, 8 senelik değişim sürecini belgelediği videosunu birleştirdiği selfielerle gözler önüne seriyor.

Değişim selfilerinin özellikle yabancılar arasında oldukça popüler olduğu biliniyor. Her gün ya da her hafta çektikleri selfielerle zaman içindeki değişimlerini hazırladıkları videolu kolajları internette paylaşan isimlerin gönderileri oldukça ilgiyle takip ediliyor. Bu furyaya katılan son isim ise İngiltere’den. 22 yaşındaki proje sahibi, İngiltere Newcastle’da yaşıyor. Kansas’ta bir tasarım öğrencisi olan Eadington, projeye 14 yaşındayken başladığını söylüyor. Time-lapse şeklinde hazırladığı videosunu video paylaşım sitesi YouTube‘a yükleyen Eadington’ın videosu, bir haftadan kısa bir sürede 250 bin kişilik bir izlenme sayısına ulaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pek kolay bir iş değil

İlk timelapse videosu için 14 yaşında çektiği selfieleri kullanan Eadington, önce 6 senelik değişimini anlatan fotoğrafları toparlayarak bir video hazırlıyor. Daha önce bu gibi projeleri içeren projeleri gördüğünü ve kendisinin de heveslendiğini anlatan Eadington, 8 senelik değişimini de eklediği iki senelik selfieleriyle yayımlıyor. Eadington’ın açıklamalarından bu işin pek de kolay olmadığı anlaşılıyor. Projedeki kendisini en çok zorlayan kısmı ise Eadington, fotoğraflarda gözleri hizalamak olduğunu söylüyor. İnce iş isteyen timelapse videoları, maksimum beş dakikadan oluşuyor. Beş dakika için bile binlerce fotoğrafın gerek olduğu videolarda ahengin bozulmaması içinse fotoğrafları iyi ayarlamak gerekiyor. Eadington’ın değişim videosunu haberin girişinden izleyebilirsiniz.