reklamı kapat

POPÜLER

deadpool 2

Deadpool 2’nin orijinal senaryosu ortaya çıktı

Avengers Infinity War‘un heyecanını yaşadığımız şu günlerde Deadpool 2’nin de vizyona girmesine çok az kaldı. Ryan Reynolds‘ın verdiği röportaj sayesinde filmin orijinal senaryo fikri gün yüzüne çıkmış oldu. Üstelik bu pek de beğeneceğimiz türden bir fikir gibi değil.

Biliyorsunuz Deadpool‘un beyaz perde macerası çok zorlu başladı. Ryan Reynolds’ın seneler süren çalışması ancak 2016’da sonuç verdi. Çizgi roman uyarlaması olmasına rağmen genele değil, sadece yetişkinlere hitap eden film gişede ciddi bir başarı elde etti. Dolayısıyla maceranın devamının geleceği de netlik kazanmıştı.

Deadpool 2‘nin tanıtım çalışmaları devam ederken Ryan Reynolds, Entertanment Weekly’e konuk oldu. Derginin son sayısına özel olarak gerçekleştirilen röportajda devam filminin orijinal senaryosu da gün yüzüne çıktı. Oyuncu Rhett Reese ve Paul Wernick tarafından kaleme alınan ilk senaryoyu şu sözlerle anlattı:

“Asıl fikir ‘Deadpool’un bir çocuğu olsa, nasıl olurdu?’ şeklindeydi. İkinci film yaklaşık beş sene sonra başlıyordu ve olayların nasıl gelişeceğini gösteriyordu. Fakat senaryo ikinci sayfadan sonra savunulmayacak bir hal alıyordu. Biz de okurken ‘Hayır, hayır, hayır, bu asla olmaz’ diye düşünüyorduk. O yüzden başa döndük ve işe yarayan şeyleri yeniden kullandık. Onun yerine çocuk sahibi olmak isteyip olamayan birini ele almış olduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğrusu Deadpool’u baba olarak düşünemiyoruz. Hele bu fikrin ikinci filmin tamamına yayıldığını düşünmek gerçekten zor. Fikir fazlasıyla kötü olsa da en azından ekip sonunda doğru kararı almış ve bu senaryodan vazgeçmiş.

İlginizi çekebilir

Deadpool 2 tanıtımı