reklamı kapat

POPÜLER

Deadpool 2

Deadpool 2 rekor açılışa hazırlanıyor

Büyük bir heyecanla beklediğimiz ve nasıl olacağını merak ettiğimiz Deadpool 2‘nin vizyona girmesine çok az bir zaman kaldı. Bekleyiş devam ederken ortaya çıkan son tahminler filmin gişede rekor bir başlangıç yapacağına işaret ediyor.

Aslına bakarsanız önce “rekor açılıştan” kastımızın ne olduğu biraz daha açmak gerekiyor. Daha birkaç hafta önce vizyona giren Avengers Infinity War hala gişede fırtına gibi esiyor. Daha ilk günlerdeki izlenme rakamları ve elde ettiği gişe hasılatı kolay kolay geçilebilecek türden değil. Fakat Deadpool 2, Marvel filmlerinden ayrı bir kategoride yer alıyor. 18+ izleyici kitlesine hitap ettiğinden bu alanda rekor kırmak çok daha zor. Deadpool’un ilk filmi ve Logan şimdiye kadar 18+ filmlerde isimlerinden söz ettirmeyi başarmıştı. Şimdi sıra ikinci filme gelmiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deadline’ın haberine bakılırsa Deadpool 2’nin gişe tahminleri şahane görünüyor. Öyle ki açılışıyla ilk filmi geride bırakacağı düşünülüyor. David Leitch‘in yönettiği filmin dünya genelinde 350 milyon dolarlık gişe hasılatıyla açılış yapacağı düşünülüyor. Bunun 150 milyon dolarının Amerika’dan geri kalanının ise uluslararası pazarlardan gelmesi bekleniyor.

Ryan Reynolds’ın bu süreçte yürüttüğü tanıtım çalışmaları ve Deadpool’a olan sevgi göz önünde bulundurulursa filmin rekor bir açılış yapması mümkün görünüyor.

İlgili video

Deadpool 2 fragmanı