reklamı kapat

POPÜLER

x-men deadpool

Deadpool X-Men serisini geride bıraktı

Beyaz perdenin haylaz kahramanı Deadpool gişe hasılatıyla tüm X-Men filmlerine toz yutturdu. Geç gelen bu başarının kaynağı ise Once Upon a Deadpool filminin Çin’de vizyona girmesi oldu.

Bildiğiniz gibi şimdiye kadar pek çok X-Men filmi seyrettik. Eğer solo filmleri saymazsak toplamda altı film var. Buna iki Deadpool ve üç Wolverine filmini ekleyince toplam sayı on bire ulaşıyor. Deadpool ise bu koca listede zirveyi ele geçirmiş durumda. Bunun en büyük nedeni Deadpool 2 filminin Once Upon a Deadpool ismiyle Çin’de vizyona girmesi. Once Upon a Deadpool aslen çocukların da izleyebileceği bir versiyon yaratma amacıyla ortaya çıktı. Daha sonra bu versiyonun Çin tarafından kabul edilmesiyle işler değişti. Bu ufak macera Ryan Reynolds’ın rol aldığı yapıma 40 milyon dolar daha kazandırdı. Böylece filmin dünya genelindeki toplam kazancı 780 milyon dolara ulaştı.

Çin’in desteğinin ardından X-Men dünyasında geçen tüm filmlere baktığımızda zirveki iki filmin de Deadpool’a ait olduğunu görüyoruz. Üçüncü sırada X-Men Days of Future Past yer alıyor. Dördüncü sırada ise Hugh Jackman’ın Wolverine karakterine veda etmesine vesile olan Logan filmi karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Hugh Jackman’ın sesinden Once Upon a Deadpool tanıtımı