reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf GTI TCR

Volkswagen Golf GTI hakkında beklenmeyen karar

“Hot hatch”güçlü hatchback– otomobil sınıfının iddialı temsilcisi Volkswagen Golf GTI kanadından beklenmeyen bir açıklama yapıldı.

8. jenerasyonuna her geçen gün yaklaştığımız Volkswagen Golf, yeni bir haber ile karşımızda. Modelin en hızlı versiyonlarından biri olan Volkswagen Golf GTI, söylentilere göre hibrit olarak üretilmeyecek. Modelin sıkı takipçileri hatırlayacaktır,Volkswagen’nin eski başkanı Matthias Müller, Golf GTI’ı hibrit üretmek istediğini açıklamıştı. Ancak son gelişmeler güncel başkanın aynı fikirde olmadığını gösteriyor. Nitekim bu gelişme bazı otomobil seveleri üzebilir. Çünkü sayıları azımsanmayacak bir kitle modelde köklü bir değişim bekliyordu. Görünüşe göre bu beklentiler yerini tanıdık olan TSI motora bırakacak. Volkswagen Golf GTI yedinci jenerasyonunda da 2.0 litre hacminde bir TSI motor kullanıyordu. 252 beygir güç üreten bu motorun yenilenen versiyonda daha güçlü olmasını bekliyoruz. GTI TCR ise yeni jenerasyonda da kendini göstericek. 8. jenerasyon Volkswagen Golf, hibrit motordan tamamen mahrum kalmayacak. Modelin GTI dışındaki standart versiyonların hibrit görmeyi bekliyoruz. Otomobilin tanıtımı ise GTI ile birlikte bu yaz yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf GTI front
Volkswagen Golf GTI back
Volkswagen Golf GTI

Golf 8 GTI hakkında ipucu veren model; TCR

Yapılan iyileştirmelerle birlikte 290 PS güç ve 370 Nm tork üreten motor, 7 ileri değerli DSG ile kombin edilmişti. Model en fazla 264 km/s hıza erişebiliyordu. Bu da TCR versiyonunun GTI’lar arasındaki en hızlısı olduğu anlamına geliyordu. Aracın artan limitlerini tamamlayabilmesi adına daha büyük bir fren sistemiyle donatılan modelde, motorun soğutulması adına iki adet ekstra radyatörden yardım alındığını görmüştük. Standart olarak 18 inç‘lilk jant setiyle gelen TCR, adaptif şasi kontrolü sayesinde özellikle viraj kabiliyeti olarak kullanıcı deneyimini farklı bir noktaya taşımıştı. Yeni çıkacan Golf 8 GTI ile Golf GTI TCR ile benzerlikler olmasını bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross, dış tasarımıyla fark yaratacak