reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf GTI TCR

Limitler 335 beygire yükseldi; Volkswagen Golf GTI TCR modifikasyonuna yakından bakın

Grubun en faal geliştiricisi olan ABT, karşımıza çıkarttığı son Volkswagen Golf GTI TCR projesiyle limitleri en üstün de ilerisine taşıyor.

Geçtiğimiz yılın mayıs ayı içerisinde aileye dahil olan Volkswagen Golf GTI TCR, standart versiyon üzerine sahip olduğu ufak dokunuşlarla yola çıktı. Bu dokunuşları her ne kadar ufak çapta olsa da beraberinde önemli bir dinamizm getiren otomobil, Golf R limitlerini arayanların da gözdesi haline geldi. Standart GTI’a oranla yaklaşık 45 beygir daha güç olan TCR versiyonu, R paketinden ise sadece 10 beygir geride konumlandırılıyordu. Almanya merkezli ABT ekibinin gerçekleştirdiği modifikasyon ise daha fazlasını arayanların ihtiyaçlarına cevap verme konusunda hiç zorlanmayacak.


ABT dokunuşuyla Volkswagen Golf GTI TCR

Yaklaşık iki hafta öndesinde Audi RS3 projesini tanıtan ABT’nin Golf GTI TCR modifikasyonu için benzer noktalar üzerine şekillendiği söylenebilir. İşe her zaman olduğu gibi motor kontrol ünitesinin güncellemesiyle başlayan ekibin paylaştığı veriler her alanda etkisini göstermiş durumda. Beygir gücündeki 335 birimlik gelişimin yanında 50 Nm tork gibi iyileşmenin varlığı dikkat çekiyor. Proje ardından yapılan testler ise 0’dan 100’e hızlanma değerinin 5,4 saniye olarak kayıtlara geçtiğini göstermiş durumda. Bu da fabrika çıkış verilere oranla 0,2 saniyelik iyileşme demek. Maksimum hız değerinin ise 260 km/s’ten 265 km/s‘e yükseldiğini belirtmeden geçmeyelim. Ayarlanabilir süspansiyon seti, ekstra savrulma çubuğu ve 20 inç ebatlı özel jant setini de beraberinde getiren paket araç sahiplerinin dikkatini çekeceğe benziyor.