reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS3 Sportback

Audi RS3 Sportback, ABT modifikasyonuyla 464 beygir!

SUV ve pickup projelerinin ardından özüne geri dönen ABT, Audi RS3 Sportback üzerindeki geliştirmeleriyle performans meraklılarını mest edecek.

Son bir ay içerisinde birbirinden farklı sınıflara dokunan ABT, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kısa süre önce SEAT Tarraco projesiyle karşımıza çıkan Almanya merkezli geliştiricinin bu seferki hedefiyse Audi RS3 Sportback. Halihazırda standart halleriyle bile nefes kesen modelleri daha da arzulanır hale getirmek konusunda hiç zorlanmayan ABT, bu projede de performans noktasına hatırı sayılır seviyede nüfuz etmiş durumda. Yapılan geliştirmelerle beygir bazında 70 birim, tork bazında ise 60 birim ileriye götürülmüş bir otomobilin karşımızda durduğunu detaylara geçmeden belirtmekte fayda var. Bu artış tahmin edebileceğiniz üzere performans sürelerine de olumlu etki edecek.


Audi RS3 Sportback projesinden detaylar

ABT Power S olarak bilinen paketin uygulandığı RS3 Sportback, bununla birlikte 464 beygir güç ve 540 Nm tork seviyesine yükseliyor. Temmuz ayının başında tanıtımı gerçekleştirilen Mercedes-AMG A45’in 387 PS ve 480 Nm tork değerlerine sahip olduğunu bu noktada özellikle belirtmek gerekiyor. ABT, aracın yapılan geliştirmelerin ardından 0’dan 100’e hızlanma değerini henüz paylaşmış değil. Lakin maksimum sürat noktasında, fabrika çıkış olaran 250 km/s hızla gelen RS3, bu projenin ardından 285 km/s hıza erişebilecek seviyeye geliyor. Donanım konusuna da el atan geliştirme ekibi; özel tasarım jantlar, coilover süspansiyon seti, iyileştirilmiş frenler, savrulma çubuğu ve kapı aydınlatması gibi dokunuşları da listeye eklemeyi ihmal etmiyor.

İlginizi çekebilir

BMW M8 ailesi