reklamı kapat

POPÜLER

audi

audi

En hızlı pistler için özel olarak üretildi; karşınızda Audi R8 LMS GT2

Audi Sport, motor sporları severleri oldukça heyecanlandıracak yeni modelini tanıttı. R8 LMS GT2 adı verilen bu canavar motor gücü ile herkesi şaşırtıyor.

Audi Sport, dünyanın dört bir yanındaki pistlerde birincilik kovalayacak yeni R8 LMS GT2’yi tanıttı. 640 HP gücündeki özel yarış otomobili, GT2 kategorisine yarışacak takımlar için özel olarak üretilecek. Dünyanın birçok ülkesinde yarışan takımlar için yarış otomobilleri üreten Audi Sport, “TCR, GT3 ve GT4” kategorileri için geliştirilen modellere bir yenisini daha eklemiş oldu. Sadece yarışlar için değil, pist günleri ve yarış resort’ları için de ideal bir otomobil olan R8 LMS GT2, V10 motoru ile 640 HP gücü rahatlıkla üretebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi RS3 Sportback projesi tanıtılmıştı

ABT Power S olarak bilinen paketin uygulandığı RS3 Sportback, bununla birlikte 464 beygir güç ve 540 Nm tork seviyesine yükseliyor. Temmuz ayının başında tanıtımı gerçekleştirilen Mercedes-AMG A45’in 387 PS ve 480 Nm tork değerlerine sahip olduğunu bu noktada özellikle belirtmek gerekiyor. ABT, aracın yapılan geliştirmelerin ardından 0’dan 100’e hızlanma değerini henüz paylaşmış değil. Lakin maksimum sürat noktasında, fabrika çıkış olarak 250 km/s hızla gelen RS3, bu projenin ardından 285 km/s hıza erişebilecek seviyeye geliyor. Donanım konusuna da el atan geliştirme ekibi; özel tasarım jantlar, coilover süspansiyon seti, iyileştirilmiş frenler, savrulma çubuğu ve kapı aydınlatması gibi dokunuşları da listeye eklemeyi ihmal etmiyor.

İlginizi çekebilir

Audi A8, muhtemel yan çarpışmada yolcusunu nasıl koruyor