reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS7 Sportback

Audi RS7 Sportback dünyanın en hızlı zırhlı aracına dönüştü

Audi RS7 Sportback için daha önce çok fazla dile getirilmeyen bir dinamiği beraberinde getiren zırh operasyonu, özel ajanları kıskandıracak desteklere sahip.

Yeni jenerasyonuyla birlikte tasarım dinamiklerini daha da ileriye taşıyan Audi RS7 Sportback, modifikasyon garajlarının da favorileri arasında. Aslında geçmişteki örneklerine baktığımızda bu durum pek çok kişi gibi bizi de şaşırtan bir durum değil. Performans dinamiklerinin ileriye taşınmasıyla meraklılarının iştahını daha da kabartan bu önemli isim için bazen beklenmedik durumlar da olabiliyor. APR tarafından modifiye edilmesinin ardından AddArmor garajına çekilen RS7, tüm parçaların bir araya getirilmesinin ardından dünyanın en hızlı zırhlı aracına dönüşüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zırhlı Audi RS7 Sportback teknik özellikleri

Modifikasyon sürecinin ilk adımını gerçekleştiren APR’nin araç üzerinde yaptığı performans geliştirmeleriyle dinamiklerin hatırı sayılır oranda iyileştiğini görüyoruz. 4.0 litrelik sekiz silindirli motor Stage II yazılımla birlikte 760 beygir güç ve 1.085 Nm tork üretir hale geliyor. Bununla birlikte RS7’nin 0’dan 100’e hızlanması sadece 2,9 saniye sürerken, maksimumda erişebileceği hız ise 325 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. AddArmor’un işin içerisine girmesiyle de işin zırh kısmında sınıf atlatıldığını söyleyebiliriz. Buradaki temel dinamiği polikarbonat temelli alaşım oluşturuyor. Markaya göre bu malzeme balistik dayanıklılık niteliği taşıyan çelikten 10 kat daha dayanıklı ve yüzde 60 oranında daha hafif. B4 seviyesinde koruma sağlayan bu dokunun genel ağırlığa 91 kilogramlık etki yapması da diğer örnekleri düşündüğümüzde başarılı olarak nitelendirilebilir. Zırhla birlikte araca James Bond filmlerini akıllara getirecek bazı oyuncakların eklendiğini de görüyoruz. Listeye baktığımızda; biber gazı sistemi, süper sonik ses patlaması ve 360 derece gece görüşü parçalar karşımıza çıkıyor. Araç 205.000 dolarlık fiyatla meraklıları için satışa sunuluyor.

İlginizi çekebilir

Audi e-Tron GT