reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS7

Süper otomobillere meydan okuyan Audi RS7 modifikasyonu

Almanya merkezli popüler geliştirici ABT tarafından gerçekleştirilen Audi RS7 modifikasyonu, ailenin popüler ismini bambaşka bir noktaya taşıyor.

Volkswagen grubundaki markalar üzerinde yaptığı modifikasyonlarla akıllarımızda yer edinen ABT’nin bir süredir devam eden sessizliği son buldu. Markanın resmi kaynaklarından paylaştığı yeni geliştirme ve performans kitinin merkezinde son nesil Audi RS7 karşımıza çıkıyor. Limitleri yukarı taşıma noktasında son dönemin en iddialı işlerinden birisine imza atan ABT, RS7’nin dinamiklerini Ferrari ve Lamborghini gibi isimlerle boy ölçüşebilecek bir noktaya taşıyor. Motor üzerinde yapılan geliştirmede fabrika çıkış versiyondan güç bazında 100 beygir, tork bazında ise 80 Nm‘lik iyileştirme karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Audi RS7 ABT geliştirmesinden detaylar

ABT’nin paylaştığı verilere baktığımızda kaputun altında yatan 4.0 litrelik twin-turbo sekiz silindir motorun toplam bazda 700 PS güç ve 880 Nm tork ürettiğini görüyoruz. Genel bazda yapılan bu iyileştirmenin performansa olan etkisi, RS7’nin 0’dan 100’e hızlanmasını 3,3 saniyede tamamladığını göründe çok net bir şekilde anlamak mümkün. Lamborghini ürün gamının giriş seviyesinde yer alan Huracan’ın yaklaşık 600 beygir güce sahip olduğunu ve 0’dan 100’e hızlanmasını 3,2 saniyede tammaladığını hatırlamak, aslında RS7 projesinin en denli önemli olduğunu ortaya koyuyor. Performans ile birlikte aracın gövdesinde de ufak değişimler yapan ABT, kullandığı özel tasarım jant setiyle bu dokunuşları destekliyor.

İlgili video

Audi RS Q3