reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon R-Line Edition

Sınırlı üretim adetleriyle geliyor; Volkswagen Arteon R-Line Edition ile tanışın

Kendi içerisinde üretim adedi olarak ilk kez bir özel versiyon rozetini taşıyacak Volkswagen Arteon R-Line Edition, donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Passat CC‘nin yerini aldığından beri binek otomobil ailesinin en üst noktasında yer alan Volkswagen Arteon, üzerinde taşıdığı karakterle de bunu net şekilde dışarıdakilere hissettirmeyi başardı. Fiyat olarak premium markalara yaklaşmasından ötürü nispeteden daha kısıtlı bir kitleye oynayan model için süreç ilerledikçe çeşitlendirme çalışmaları da devam ediyor. 2020 model yılıyla birlikte ürün gamının en tepesine yerleşmek üzere tanıtılan Volkswagen Arteon R-Line Edition, bu çalışmaların son ürünü olarak karşımızda. Sınırlı üretim adetleriyle meraklılarıyla buluşacak. Açıklanan verilere göre toplamda 250 adet üretileceği açıklanan modelin Almanya’daki satış fiyatı ise 55.970 euro seviyesiyle dudak uçuklatıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Arteon R-Line Edition teknik özellikleri

Şubat ayı itibarıyla satış sürecinin başlayacağını gördüğümüz modelin bu fiyatı şüphesiz pek çok kişinin tartışacağı seviyede. Nitekim Audi A7 ve BMW 5 Serisi gibi modellerin Almanya merkezli fiyatlarının 60.000 euro dolarlarında başlaması bunun temel sebebi. Aracın özelliklerine baktığımızda bizleri ilk olarak iki farklı motor seçeneği karşılıyor. Kullanıcılar dilerlerse 2.0 litrelik TSI benzinli, dilerlerse dizel seçeneği alabilecek. Teknik özellik kısmında ise 190 PS ile 272 PS aralığına kadar yükselen bir güç ve dört tekerlekten çekişli altyapı gibi kombinasyonlar da yapılabilecek. Arteon R-Line Edition’a dışarıdan bakıldığında onu ilk ayırt ettiren şey özel gri rengi olacak. 20 inçlik siyah renk jant tasarımlarını da yine bu noktada ön plana çıkarabiliriz. Kokpite geldiğimizde ise Nappa deri döşeme hemen kendisini hissettiriyor. Donanım noktasında zirvede olduğu için; ısıtmalı ön-arka koltuklar, dijital gösterge paneli, park asistanları, otonom acil frenleme, trafik işareti algılama, mesafe kontrollü hız sabitleyici, dinamik şasi kontrolü gibi desteklerin tamamı da araçta standart olarak sunuluyor.

İlgili video

2020 Volkwagen Golf