reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen Golf R

Yeni Volkswagen Golf R ve Arteon R yeşil cehennemde [İzle]

Alman otomobil üreticisinin en sevilen modellerinden biri olan Volkswagen Golf cephesinin en ateşli hali olan “R” donanımı ile bir kez daha karşımızda.

Geçtiğimiz aylarda merakla beklenen sekizinci nesli ile karşıma çıkan yeni Volkswagen Golf, uzun bekleyişi sona erdirmişti. Klasikleşen tasarımından ödün vermeden modernleşen modelin en hızlı versiyonu olan Golf R, bundan önce de sık sık karşımıza çıkmıştı. Aydan aya kamuflajını azaltan iddialı hothatch bu sefer abisi Arteon R ile birlikte Nürburgring’de görüntülendi. Çıkış rengi olarak tahmin ettiğimiz özel bir mavi ile pisti turlayan Golf’e bu renk oldukça yakışmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf R bildiğimiz donanımlarla geliyor

Sızıntı niteliğindeli görseller arasında yer alan tek iç mekan görüntüsü, sürücünün muhattap olacağı kokpit dinamikleri konusunda tüm merakı ortadan kaldıracak nitelikler. Yeni bir direksiyon sidimi, dijital sürücü ekranı ve aracı özel bir performans moduna geçiren R düğmesi bu kapsamda dikkat çeken parçalar arasında. Bu bölümde kaplama olarak karbon hissiyatlı bir malzemenin varlığından da söz etmek mümkün. Araç R rozetli spor koltuklar ve 10 inçlik ekrana sahip bir bilgi-eğlence sistemi de yer alacak. Volkswagen resmi kaynakları model hakkında şimdilik pek bir açıklama yapmış değil. Performans bazındaki beklentiler ise limitin 330 beygir civarlarında seyredeceğine işaret ediyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf