reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den Arteon, Golf, Jetta ve Tiguan tabanlı iddialı konsept projeler

Gürcistan’da düzenlenecek olan özel bir etkinlikte sergilenecek olan Volkswagen konseptleri, markaya ilgisi olmayanların bile dikkatini çekecek potansiyele sahip.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Almanya’da düzenlenen geleneksel Wörthersee etkinliğinde konsept bir proje yerine, kullanıcıların satın alabileceği Golf GTI TCR‘yi tanıtan Volkswagen meraklılarını mutlu etmeyi başardı. GTI versiyonları arasında bu zamana kadarki en hızlı modelini oyuna süren marka, benzer felsefede bir süredir Gürcistan’da düzenlenen SOWO European Experience etkinliği için de hazır. Bu kez tamamı konsept olmak üzere dört model projesi sunduğunu gördüğümüz Volkswagen, bağımsız modifikasyon garajlarını aratmayacak gibi gözüküyor. Arteon, Golf R, Tiguan ve yeni jenerasyon Jetta’dan oluşan konseptler organizasyona katılacak olanlara görsel şölen yaşatacak.

Biraz sade, biraz değil

Her biri birbirinden farklı karakterde olsa da hepsinde parlak sarı renginden birer ibare gördüğümüz konseptlere Tiguan‘dan başlayalım. Diğerlerine oranla modifikasyonun en fazla hissedildiği proje olan Tiguan’da yüksekliğin düşürülmesi ilk andan itibaren çekim merkezini meydana getiriyor. R-Line Aero olarak isimlendirilen projede Thule’nin tavan bagajı ve 20 inç’lik jantlar değerlendirme kapsamında ön plana çıkartılabilir. Yeni jenerasyon Jetta üzerine şekillenen ikinci projede daha sakin bir yapı söz konusu. R-Line donanım paketi üzerine 19 inç’lik jant seti ve coilover süspansiyonlar ön plana çıkıyor. Golf R Abstract‘a geldiğimizde bizleri yoğun bir kamuflaj altına girmiş bir canavar karşılıyor. Üzerinde 20 inç’lik ABT jant setiyle gelen modelde, tamponların yanı sıra paslanmaz çelik egzoz sistemi karşımıza çıkıyor. Arteon‘da da sade değişim üzerine çalışan Volkswagen, 20 ‘inç’lik Vossen jant seti ve alçaltılmış süspansiyonları merkeze almayı tercih ediyor. Tanıtılan modeller arasından en beğendiğinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.