reklamı kapat

POPÜLER

Performans severler için geliyor; 2020 Volkswagen Tiguan R

Alman otomobil üreticisinin performans severler için ürettiği 2020 Volkswagen Tiguan R, kış testleri sırasında görüntülendi. Detaylar haberimizde.

Volkswagen ürün gamını birkaç yıl içinde oldukça genişleteceğini her fırsatta duyuruyor. Bu anlamda da çalışmalarını sürdüren markanın yeni modellerini sık sık testler esnasında yakalıyoruz. Örneğin Volkswagen Arteon R  ve Yeni Volkswagen Golf R kış testleri sırasında bizlere göz kırpmıştı. Geçtiğimiz günlerde makyajlı Tiguan’ın testleri sırasında görüntülenmesinin ardından sevilen SUV’nin ateşli versiyonu olan Tiguan R yeni nesili için hazırlık aşamasında yakalandı. İsveç’in bol karlı yollarında kullanılan Tiguan’ın dış görünümü de makyajlı şekilde. Modelin gerçek bir “R” olduğunu anlamak için ön tampondaki geniş hava kanalları ve arka taraftaki 4’lü sportif egzozlara bakabiliriz. Aynı zamandan normalde büyük ve renkli kaliperler de sportif model için yerini almış. Söylentilere göre model diğer R versiyonlardan da tanıdık olan 2.0 TSI bir motorla karşımızda olacak. Yeni VW Golf R’da da kullanılması beklenen 333 beygirlik bu motorun DSG ve 4Motion çekiş sistemi ile kombine edilmesi yüksek ihtimal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Tiguan cephesinde dikkat çeken değişimler

Avrupa pazarına yıl sonundan itibaren kademli olarak satışa sunulmasını beklediğimiz yeni Tiguan’ın Türkiye’ye gelişi içinse şimdilik 2021‘i işaret edebiliriz. Bu süreçte vadettiği değişimlerle birlikte iyileştirmelerini de net şekilde görebileceğimiz modelde, hissedilir bir karakter değişimi bizleri bekliyor. Ön bölümde ızgara, LED far grubu ve tampon gibi parçaların tamamına yansıyan bu değişim, yeni renk ve jant seçenekleriyle desteklenecek. Markanın dış bölümde daha fazla krom parçaya yer verecek olması da iç bölümdeki kalite algısı artışının dış bölümdeki temsilcisi olacak.

Bahsedilen değişimlerin “R” versiyonunda biraz daha değişiklik gösterebileceğini hatırlatalım. Genelde R logosuna sahip  modeller daha geniş hava kanalları, geniş kaliperler gibi detaylar sunuyor. Anlayacağınız Volkswagen Tiguan R çok daha asi görünecek. Golfde sunulan motor seçeneklerinin aynı şekilde yansıtılacağı modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf