reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen Golf R tanıtım öncesi karşımıza çıktı!

Alman üreticinin ürettiği en ikonik modellerden biri olan Volkswagen Golf cephesinin sportif ve güçlü versiyonu olan Golf R, yeni nesli ile karşımızda.

Tamamen yenilenen Yeni Volkswagen Golf, yaklaşık 2 ay önce tanıtılmıştı. Karakteristik tasarımında çok uzaklaşmadan teknolojik yenilikleri ile duyurulan model sevenleri tarafından beğeni toplamıştı. Ancak tanıtımda sportif seven sürücülerin merakla beklediği R ve GTI versiyonlarına ait bir gösterim yapılmamıştı. Zaman zaman testleri sırasında ağır kamuflajlı olarak karşımıza çıkan Golf R, bu kez kamuflaj olmadan karşımıza çıkıyor. Geniş hava kanallarına sahip tamponları, dört adet geniş egzoz çıkışı ve renkli kaliperler ilk dikkat çeken dış detaylar arasında. Modelin kaputunun altında sahip olacağı motor bilgileri ile henüz kesinleşmedi. Ancak geçtiğimiz haftalarda sızan bilgilere göre araç dört tekerlekten çekiş sistemi le birlikte yaklaşık 335 beygir güç sunabilir. Hem GTI hem de R versiyonları hakkında daha resmi bilgiler almak için 2020 Cenevre Otomobil Fuarı beklememiz gerekecek gibi gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Volkswagen Golf Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yeni Golf, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da merakla bekleniyor. Her ne kadar tasarım noktasında tartışmalara konu olsa da, elde ettiği teknolojik dinamikler üzerinden eli önemli oranda iyileştirilen Golf, sınırlarımıza nispeten biraz daha geç bir vakitte gelecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili yaptığımız ilk görüşmeler çerçevesinde aldığımız takvim, önümüzdeki yılın ikinci yarısını işaret ediyor. Geçmiş modellerin yurt dışı çıkış tarihleri ve ülkemize geliş sürelerine baktığımızda bu bilgi şimdilik doğru görünüyor. Modelin ülkemize hangi donanım ve motor seçenekleri ile geleceği de belli değil. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Seat Leon Tanıtımı