reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Pro Lite

AirPods Pro odaklı şaşırtan haber: AirPod Pro Lite kablosuz kulaklık

Apple‘ın dikkat çeken yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro, ilginç bir haber ya da versiyon ile gündemde bulunuyor. Ürüne bir kardeş mi geliyor?

Yapılan son indirimler ile Türkiye’de 1.650 TL‘ye kadar inen Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık, dikkat çeken bir model oldu. AirPods’un üstüne sağlam bir güncelleme olarak gelen ürün, şu an oldukça iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Aslında genel olarak AirPods ailesine çok büyük bir talep bulunuyor ve Apple seçenekleri artırmak istiyor gibi görünüyor. İşte bu konuda AirPod Pro Lite kablosuz kulaklık söylentileri ortaya çıkmış durumda. Firmanın üzerinde çalıştığı aktarılan bu ürün, hiçbir zaman gerçek olmayabilir de deniyor. Burada AirPods değil AirPod adının geçmesi de şüphe uyandırıyor. Ancak bu ürün gerçekten mantıklı olabilir. AirPods’u kulak içi formunda olmadığı için sevmeyen milyonlar bulunuyor. Bu kişileri kulak için formunda gelen Pro model sevindiriyor ancak bu model de büyük çoğunluğuna pahalı geliyor. İşte bu noktada gürültü engelleme özelliğine sahip olmayan bir Pro Lite modelinin ses getirebileceği düşünülüyor. Bu modelin yakında biraz daha detaylanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Apple AirPods Pro kablosuz kulaklık için bilinmesi gerekenler

Kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, yukarıda da dediğimiz gibi özellikle aktif gürültü engelleme imkanıyla öne çıkıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Etrafınızda olup bitenlere kulak verebilmeniz için bir şeffaf moda da sahip olan kablosuz kulaklığın temelinde gelişmiş Apple H1 çipi yer alıyor. Bu sayede Apple cihazlarla çok hızlı şekilde bağlantı kurabilen AirPods Pro, suya ve tere karşı dayanıklı ve telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. Aktif gürültü engelleme ile 4,5 saate kadar, gürültü engelleme kapatıldığı zaman ise 5 saat kadar pil ömrü sunan model, kablosuz şarj yetenekli hazne ile tam 24 saat boyunca görev yapabiliyor.

İlgili Video