reklamı kapat

POPÜLER

Huawei ve Turkcell'den yeni telefonlar için dikkat çekici iş birliği

Huawei ve Turkcell’den yeni telefonlar için dikkat çekici iş birliği

Huawei ve Turkcell, 12 Şubat’ta gerçekleştirilen basın toplantısı kapsamında önümüzdeki süreçte gerçekleşecek stratejik iş birliklerine dair açıklamada bulundu.

Android anlaşmazlığı sonrası Huawei Mobil Servis (HMS) ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam eden Huawei’nin Türkiye pazarındaki yeni iş birliklerinden biri Turkcell ile gerçekleşiyor. HMS destekli akıllı telefonların Türkiye’deki kullanıcılara sunulması ve Turkcell’in bu konudaki desteği hakkında yapılan açıklamalarda dikkat çekici notlar yer alıyor. HMS’nin detaylarının tanıtıldığı etkinlikte, Turkcell’in kendi uygulamalarının bu platforma taşınacağı da iş birliğinin bir parçası olarak dikkat çekiyor. Ancak asıl dikkat çekici nokta hedeflenen cihaz adedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Turkcell'den yeni telefonlar için dikkat çekici iş birliği

HMS destekli Huawei telefon satışları için hedef 1 milyon adet

Turkcell’in yaptığı açıklamaya göre firma, HMS destekli modellerin satış adedinin önümüzdeki dönemlerde 1 milyon olacağı kaydediliyor. İş birliği çerçevesinde Turkcell uygulamalarıyla gelecek Huawei akıllı telefonların, mağaza ve çevrim içi kanallardan satışına nisan ayı başında başlayacağını da kaydediliyor. Huawei’nin akıllı telefon modellerinde Turkcell’in 30’a yakın uygulamasının yer alması için HMS entegrasyonuna başladıklarını da kaydediyor. Bu iş birliğinin bir diğer önemli noktası ise Turkcell’in HMS ekosisteminden karşılıklı olarak yararlanmak için Huawei’yle iş birliği yapan ilk GSM operatörü olması.

Huawei’nin Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Genel Müdürü Seth Wang yaptığı açıklamada 2019’daki sert yaptırımlara karşı Türkiye’deki beklentilerini düşürmediklerini kaydederken; HMS destekli telefonlarını da Türkiye pazarında kullanıcılarla ulaştırma konusunda Turkcell ile yaptıkları iş birliğinden gurur duyduklarını belirtiyor.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Mi 10 serisinden sızan son detaylar