reklamı kapat

POPÜLER

DS Sedan

Uzun süredir beklenen DS Sedan için ilk resmi ipucu yayınlandı

Bu yıl içerisinde düzenlenecek tanıtımla örtülerinden kurtulacak olan DS ürün gamının ilk sedan modeli, yüzünü göstermeye başlıyor.

7 Crossback ile başlayan yeni nesil dönüşümünü 3 Crossback ile kompakt sınıfa da taşıyan DS, hatırı sayılır bir süredir yeni model çalışmaları üzerine gündeme geliyor. Markanın sedan anlamındaki ilk ciddi üyesi olarak asfalta inmesini beklediğimiz aracın, PSA grubunun verdiği önemli karar üzerine şekillendiğini biliyoruz. 508‘de gördüğümüz EMP2 isimli platform üzerine geliştirilecek olan modelin ismi içinse şimdilik resmi bir parçanın varlığında söz etmek mümkün değil. Beklentiler ise 8 veya 9 Sedan olarak belirlenebileceği yönünde. Bugün itibarıyla markanın resmi kaynaklarından paylaştığı ipucu da tasarım dinamikleriyle ilgili süreci başlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DS ilk sedan modelinde karakteristik detaylarını koruyor

Paylaşılan görsele baktığımızda DS’nin halihazırda var olan iki modelindeki kilit karakteristik detayları kolaylıkla ayırt edebiliyoruz. Tamponda dikey şekilde konumlandırılan LED gündüz farları ve üç parçalı ana aydınlatmaları burada en üste yazmak mümkün. Aracın ön bölümündeki geniş ızgara yapısı da yine değişmeyen noktalar arasında. Teknik noktada ise bilgi olmamasına rağmen altyapıyı bildiğimiz için bazı beklentileri kenara not edebiliriz. Hibrit mimarisini de destekleyen EMP2 ile birlikte 1,6 litrelik benzinli motoru 300 PS’lik güçle karşımızda görmeyi bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde detaylanacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Yenilikleriyle çağ atlayan Peugeot 2008