reklamı kapat

POPÜLER

2020 Peugeot Landtrek

İddialı dinamikler pickup dünyasına taşındı; 2020 Peugeot Landtrek ile tanışın [Video]

Binek modellerde gördüğümüz pek çok önemli desteği beraberinde getirecek olan 2020 Peugeot Landtrek, nitelikleriyle fazasıyla dikkat çekecek.

Geride bıraktığımız 5 yıllık süreyi baz aldığımızda ürün gamında adete devrim yapan bir Peugeot gördük. 3008 ve 5008 üzerinde yaptığı değişimlerle adeta yepyeni bir model yaratan Fransız üretici, bunu binek sınıfına da oldukça başarılı şekilde aktardı. Türkiye’de Qashqai‘nin tahtını elinden alan bu dinamikler şimdi ise pickup modeline geçiş yapıyor. Bugün tanıtımı gerçekleştirilen 2020 Peugeot Landtrek, gerek dış gerekse iç tasarımında markayı yükselişe götüren felsefeden izler taşıyor. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarında satışa sunulmayacak olan model için Latin Amerika merkezli bir satış stratejisinin yapıldığını söyleyebiliriz.

2020 Peugeot Landtrek hakkında bilmeniz gerekenler

Dilerseniz ilk olarak Landtrek’in kaputunun altında sunulacak motordan başlayalım. Peugeot bu bölümde 1,9 litrelik dizel ve 2,4 litrelik benzinli olmak üzere iki farklı seçenekle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sırasıyla 150 PS güç, 350 Nm tork ve 210 PS güç ile 320 Nm tork üreten bu makinelerin giriş seviyesinde 6 ileri manuel şanzıman ile kombin edildiğini görüyoruz. 6 ileri otomatik ise sadece benzinli motorla tercih edilebiliyor. Landtrek’in giriş versiyonu altyapı olarak arkadan itişli geliyor. Üst paketlere çıkıldıkça oranlarını buton üzerinden kontrol edebileceğiniz 4×4 sistemi de araca entegre edilebiliyor. Her şey bir araya geldiğinde de 1 tona kadar yük ve 1,2 tona kadar çekiş desteği sunan bir pickup modeli karşımıza çıkmış oluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Landtrek’in elini en çok güçlendiren parçalar elektronik destekleri olacak. Versiyona göre değişmekle birlikte; çift bölgeli elektrikli klima, 360 derecelik görüş sistemi, yokuş çıkış ve iniş desteği, trail savrulma kontrolü, şerit takip ve ayrılma asistanı gibi özellikle modele entegre edilebiliyor. Kokpit bölümünde, bineklerin artından Rifter ile ticari sınıfa da yansıtılan multimedya sistemini birebir görmek mümkün. Bu yılın ikinci yarısıyla birlikte satış noktalarında olması beklenilen modelin fiyatları da kısa süre içerisinde detaylanacak.