reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon R

Volkswagen Arteon R kış testinde; işte merakla beklenen modelden detaylar

Uzun süredir hayata geçmesini beklediğimiz Volkswagen Arteon R projesi için artık ayak sesleri çok daha net şekilde duyulmaya başlandı.

Kısa süre önce sınırlı üretim adetleriyle kullanıcılara sunulacak versiyonuyla karşımıza çıkan Volkswagen Arteon, ürün gamının zirvesi için yaklaşık 2 yıldır bekliyor. Markanın VR6 motorunun temellerini oluşturacağı R paket için yapılan resmi açıklamanın ardından somut adımları bir türlü görmediğimiz süreç için nihayet artık daha ümitli olabiliyoruz. Carscoops tarafından paylaşılan fotoğraflarda kış testinde olduğu görülen Arteon R’ın seri üretime hazır versiyonunu bu yıl içerisinde karşımızda görmeyi bekliyoruz. Cenevre Otomobil Fuarı için pek mümkün görülmeyen bu olasılıkları değerlendirmek için birkaç ay daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Arteon R için beklenen veriler

Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi sadece performans değil tasarım dinamikleriyle de fark yaratmasını beklediğimiz versiyonun kış testi fotoğrafları da bunu doğruluyor. Her ne kadar prototip olarak görünse de, son kullanıcıya ulaşacak halinde daha büyük hava girişlerine olanak tanıyan tamponlar, egzoz çıkışları ve difüzör gibi bölgelerde hissedilir değişimler bizi bekliyor. Volkswagen Arteon R için masada belirmeye başlayan en büyük hikaye ise motor. Markasının en başarılı makinelerinden olan 3.0 litrelik VR6‘yı, bu otomobilde 400 beygir sınırlarında görmeyi bekliyoruz. Standart olarak 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak modelin tüm maddeleri bir araya geldiğinde yaklaşık 4 saniye gibi oldukça iddialı bir 0-100 performansı ortaya koyacak gibi görünüyor. Performansıyla birlikte fiyat olarak da ailenin en pahalı isimlerinden birisi olacak Arteon R ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı