reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan ve Arteon için hibrit versiyon açıklamaları yapıldı

Uzun süredir test görüntüleriyle karşımızda olan Volkswagen Tiguan ve Arteon için artık hibrit versiyonların da bu yıl tanıtılacağı kesinleşti.

Ürün gamındaki elektrikleşme sürecine 2019 içerisinde ivme kazandıran Volkswagen, bu yılki hamleleriyle de ivmesinden bir şey kaybetmek istiyor. Tam elektrikli ID.3 ile birlikte halihazırda satışta olan modellerin tamamında hibrit seçeneği sunmak isteyen marka uzun süredir beklenen isim için nihayet açıklamayı yaptı. 2020 itibarıyla iki adet şarj edilebilir hibrit altyapısına sahip modeli duyurduran resmi kaynaklar bunu Tiguan Arteon üzerinden yoğunlaştıracak. Golf ve Passat’ın da bu süreçten nasibini alacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Volkswagen Arteon R

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, tanıtımları bu yıl içerisinde yapacak

Tiguan ve Arteon için atılacak bu hamlelerin temelinde bizleri çok yabancı bir paket karşılamayacak. Passat GTE’de kullanılan altyapıyı barındırmasını beklediğimiz modeller için haliyle bazı teknik verileri de belirleyici çizgi olarak konumlandırabiliyoruz. 245 beygir güce ve 400 Nm torka sahip olması muhtemel olan araçların saf elektrik sürüş deneyimini de sunacağını biliyoruz. Kullanıcılar bu modda 56 kilometreye kadar içten yanmalı motoru kullanmadan yol kat edebilecek. Bu da günlük ihtiyaçların pek çoğu için gayet yeterli bir seviye. Bu yıl içerisinde ikisi de tanıtılacak olan modellerin Avrupa satış süreçleriyle ilgili takvimi de tanıtımla birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg