reklamı kapat

POPÜLER

2020 Suzuki Jimny

Suzuki Jimny için doğrudan alıcı kitlesini etkileyecek ilginç haber

Günümüz otomobil pazarının en karakteristik isimlerinden birisi olan Suzuki Jimny için Hindistan merkezli ortaya atılan iddia büyük ilgi çekti.

SUV dünyasının en ilgi çekici isimlerinden birisi olan Suzuki Jimny, geçtiğimiz yıl içerisinde asfalta çıkan yeni jenerasyonuyla hayran kitlesini daha da artırmayı başardı. Bir önceki neslin çizgilerini başarılı bir şekilde modernleştiren marka tasarımcıları, pek çok kişiden tam not aldı. Jimny meraklıları fabrika çıkış versiyonu kadar modifiye projelerinin de ne denli çeşitli olduğuna şahit oldu bu dönemde. Hindistan‘dan gelen yeni haber ise aracın doğrudan kitlesini genişletecek detaylar barındırıyor. AutocarIndia tarafından gündeme getirilen haberde Suzuki’nin beş kapılı Jimny geliştirildiğini ve bu yıl Aralık ayından itibaren Hindistan ve diğer çevre pazarlarda piyasaya sürüleceğini iddia ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beş kapılı Suzuki Jimny heyecan yarattı

Haberin detaylarına baktığımız geliştirilmekte olduğu söylenen modelin her pazarda sunulma ihtimali de pek mümkün görünmüyor. Eğer iddia gerçek olursa aracı muhtemelen Avrupa pazarında görmeyebiliriz. Eklenecek iki kapıyla birlikte daha uzun dingil mesafesini de beraberinde getirecek olan aracın diğer hiçbir yerinde değişiklik olmadan devam etmesi bekleniyor. Bu da şasi, süspansiyon ve motor gibi parçaların da hemen hemen 3 kapılı ile aynı olacağı anlamına geliyor. 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motorun 102 beygir güç ve 130 Nm tork üretmeye devam etmesi ve beş ileri manuel veya dört ileri otomatik şanzımanla kombin edilme sürecinde de herhagi bir değişiklik beklenmiyor. Projenin hayata geçirip geçirilmeyeceğini önümüzdeki süreç gösterecek.

İlgili video

Jimny tanıtımı