reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tiguan hibrit

Adım adım tanıtıma; Volkswagen Tiguan hibrit kış testinde kadrajda

Bu yıl içerisinde satışa hazır haliyle karşımıza çıkarılmasını beklediğimiz Volkswagen Tiguan hibrit, ilk casus fotoğraflarıyla yüzünü göstermeye başladı.

Bu haftanın başlarında Volkswagen tarafından duyurusu gerçekleştirilen Tiguan hibrit versiyonu için çalışmaların bir süredir devam ettiğini biliyorduk. Yapılan açıklamayla birlikte rakamsal verileri üzerinde de konuşmaya başladığımız modelin şimdi de ilk casus fotoğraflarına sahibiz. Passat ve yeni Golf’ün hibrit versiyonlarıda olduğu gibi Tiguan GTE olarak adlandırıldığıcağı söylenen modelin, ailenin geri kalanına kıyasla farklı ön ve arka tamponlara sahip olacağını görüyoruz. Prototip versiyonunda da bunu net şekilde hissettiren Volkswagen Tiguan hibrit için teknik detayları bir kez daha sizlerle paylaşalım.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Tiguan hibrit hakkındaki rakamsal beklentiler

Sekizinci nesil Golf’ün aynı versiyonunda da kullanılan bir motor dinamiği ile gelmesine kesin gözüyle bakılan aracın merkezinde 1,4 litrelik turbo dört silindir benzinli motor görev yapacak. Tek başında 150 PS güç üretecek olan bu motor 114 PS güç üreten elektrik motoruyla entegre edilecek. İki parçanın birleşmesiyle birlikte ise ortaya 245 PS güce ve 400 Nm torka sahip olan bir Tiguan versiyonu çıkarılmış olacak. Tiguan GTE’nin standart olarak 6 ileri DSG şanzımanla satışa sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim. Saf elektrik sürüş modunda 56 ile 60 kilometre aralığında içten yanmalı motoru kullanmadan yol kat edebilecek olan modelin, yine bu modda erişebileceği maksimum sürat 130 km/s olacak. 130 km/s üzeri hızlarda içten yanmalı motor otomatik olarak devreye girecek. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg