reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tiguan X

Volkswagen Tiguan X; aileye dahil olacak coupe versiyon ortaya çıktı

Sızıntı görselleri üzerinden ilk bakıl imkanını yakaladığımız Volkswagen Tiguan X, ailenin sportif hatlara sahip versiyonlarından birisi olacak.

Satış adetleri bazında markasının yüzünü güldüren isimlerden birisi olan Tiguan, bu ivmesinin karşılığını versiyon bazındaki çeşitlilik zenginliğiyle aldı. Uzun aks mesafeli versiyonun ardından yeni jenerasyonla birlikte R paketiyle de kullanıcıların karşısına çıkarılan model, yapılan yerinde dokunuşlarla şimdiye kadarki en iyi tasarımsal görünüme de kavuştu. Önümüzdeki günlerde bir plug-in hibrit versiyonuyla da karşımıza çıkacak olan Tiguan için marka içerisinden yeni bir hamle de bizleri bekliyor. Özellikl BMW X4 ile birlikte kompakt SUV pazarında git gide popüler hale gelen Coupe çizgiler, Volkswagen Tiguan X ile bu aileye de yansıtılacak. Sızıntı fotoğrafları sayesinde ilk kez karşımıza çıkan modelin önceki süreçte tanıtılan Çinli versiyonlarla olan benzerliği de gözden kaçmıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Tiguan X karakteristik parçalarıyla yolda olacak

Bu segmentteki diğer tüm otomobillerde olduğu gibi, tamamen yeni bir arka lamba düzenlemesi ile birlikte geleceğini gördüğümüz Tiguan X’in, eğimli tavan çizgisi de yine en ayırt edilebilir dinamikleri arasında. Bu sayede çok daha sportif bir yapı ortaya koyan aracın genel yapı itibarıyla ise ciddi bir farklılık barındırmamasını bekliyoruz. Kokpit ve motor seçenekleri için de geçerli olacak bu durumun hissedilir orandaki en büyük noktasıyla bagaj hacmindeki azalma olacak gibi görünüyor. Arka taraftaki yolcular için Coupe dinamikler gereği baş mesafesinde de farklılıklar görülebilir. Aracın resmi detayları önümüzdeki günlerde karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra