reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Tiguan X

2021 Volkswagen Tiguan X resmi detaylarıyla karşımızda

Çin pazarına özel olarak geliştirilen 2021 Volkswagen Tiguan X, tasarım noktasındaki kendine has çizgilerle yeni bir kitleye hitap edecek.

Volkswagen’in Uzak Doğu pazarındaki ortağı SAIC ile hayata geçirdiği dikkat çekici modeller arasında yeni bir SUV’nin ekleneceğini bir süredir biliyoruz. Tiguan X, süreç içerisinde ortaya çıkan sızıntı görselleri ve detaylarıyla LOG okuyucularının da ilgisini çeken isimlerden birisi olarak notlarımızdaki yerini almıştı. Bugün ise bekleyişin sürecin sonra ererek resmi kaynakların somut adımını attığı gün olarak kayıtlara geçiyor. Ailenin Coupe dinamikler sunan SUV modeli olarak tanıtımı gerçekleştirilen 2021 Volkswagen Tiguan X, Makyajlı Tiguan’ın revize edilmiş ön yüzüyle karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2021 Volkswagen Tiguan X

Tiguan X’i farklı noktada konumlandıracan tasarım çizgileri ortasından itibaren başlayan tavan çizgisinin yapısı. Araca sportif bir karakter veren bu yapıyı arka bölümde spoyler ile destekleyen bir bütünden bahsedebiliyoruz. Tiguan X, normal Tiguan’dan farklı stop lambalarıyla da dikkat çekiyor. Paylaşılan ilk fotoğraflarla birlikte aracın motor seçenekleri için de daha net konuşacağımız bir döneme giriyoruz. 2.0 litrelik dizel ve motorun merkezinde olan seçeneklerde rakamsal veriler farklı noktada seyrediyor. Dizel motorda 220 PS güç ve 380 Nm tork kullanıcıları beklerken, aynı hacimdeki benzinli motorun 186 PS güç ve 330 Nm torku asfalta yansıtacağını görüyoruz. Şanzıman ayağında ise 7 kademeli DSG ön planda. Bu yılın sonlarında Çin’de piyasaya sürülecek olan modelin başka bir bölgede satışa sunulması şimdilik planlar arasında yer almıyor.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı