reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
2021 Volkswagen Tiguan
2021 Volkswagen Tiguan

Tasarım değişimiyle çok daha çekici; ilk bakış dinamikleriyle 2021 Volkswagen Tiguan

2021 Volkswagen Tiguan için bekleyiş sürecimiz sona erdi. Resmi kaynaklardan gönderilen parçalarla birlikte araçtaki makyajın kapsamı net şekilde görülüyor.

Günümüz itibarıyla kullanıcı odaklı yaşanan ilgi vesilesiyle inanılması güç bir çeşitlilik havuzunda yüzen SUV sınıfı, rekabetin getirisiyle kısa sürede ciddi yol kat etti. Performans ve premium sınıflarının da merkezinde olan sürecin artık köklü diyebileceğimiz isimleri arasında şüphesiz Tiguan’a da yer var. Volkswagen’in en çok satan modellerinden birisi olarak başarılı bir eğri yakalayan Tiguan’un yeni model yılıyla kapsamlı bir makyaj geçireceğini biliyorduk. Nitekim kısa süre önce resmi kaynaklardan duyurusu gerçekleştirilen 2021 Volkswagen Tiguan ile bunun somut sonuçlarını artık ayırt edebiliyoruz. R paketiyle birlikte hiç olmadığı kadar çekici olan aracın, Hybrid paketi de bir o kadar ekonomik ve yenilikçi bir sürüşün kapılarını aralayacak.

Volkswagen Tiguan
2021 Volkswagen Tiguan
2021 Volkswagen Tiguan

2021 Volkswagen Tiguan için ilk öne çıkanlar

Tiguan üzerinde yapılan değişimlere dış kısımdan başladığımızda ilk dikkat çeken şey ızgara ve ışıklandırma grupları oluyor. Versiyonlara göre değişmekle birlikte tampon ve difüröz gibi parçalarında da değişimlerin yer aldığı Tiguan’ın bu sayede çok daha tatminkar bir karaktere büründüğü aşikar. Arka bölümde stop lambalarının tasarımı merkezinde hissedilen makyajın, yeni jant ve renk seçenekleriyle kapsamlı bir etkisi söz konusu. Makyajlı Tiguan’ın kokpitinde de yeni bir bilgi-eğlence sistemi bizleri karşılıyor. Modelde ayrıca 8 veya 10,25 inç ekrana sahip bir dijital gösterge paneli de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tiguan’ın kaputunun altı ise zengin yelpazesiyle dikkat çekiyor. Avrupa pazarına gelmesi beklenmese de ailenin 2.0 litrelik benzinli motoru 184 PS güç ve 299 Nm torkla kullanıcılarına hizmet edecek. Standart olarak 8 kademeli DSG şanzımanın sunulduğu pakette 4×4 sistemi opsiyonel. Avrupa ve Türkiye pazarında ilgi görme potansiyeli olan yeni parça ise hibrit seçenek olacak. Yaklaşık 240 beygirlik bir güçle gelmesi beklenen bu modelin bir üst noktasında ise 315 beygirlik R paket kendisine yer bulacak. Elektronik asistan konusunda da yeniliklerin getirildiği Tiguan, birkaç gün daha yeni parçalarıyla gündemde olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı

İLGİLİ HABERLER