reklamı kapat

POPÜLER

2021 Bentley Bentayga

2021 Bentley Bentayga; hız ve lüksün SUV formu makyajlandı

Binek modellerde yapılan tasarımsal değişimlerin başarılı şekilde yansıtıldığı 2021 Bentley Bentayga, yola kendine has dinamiklerle devam ediyor.

Tanıtıldığı günden itibaren markası için yepyeni bir meydan okuma olan Bentley Bentayga, lüks ve performasın birleştiği dikkat çekici bir isim olmayı başardı. Volkswagen grubunun altyapı dinamikleri sayesinde üretim sürecinde avantajlar yakalanan model için makyaj vakti geldi. Süreç içerisinde ailenin diğer üyeleri üzerinden tasarım karakteristiğini değişten Bentley, bu makyajla birlikte aynı işlemi Bentayga’ya getiriyor. Gerek iç gerekse dış yapısıyla özellikle tasarımı üzerinden ciddi revizyonların olduğu modelde, aerodinamik olarak rahatlamalar da söz konusu. Ön bölüm aşağı yukarı aynı görünse de, arka tarafta Bentley’in Continental GT’dekilere çok benzeyen oval şekilli LED arka lambaları dikkat çekiyor. Bu da makyajın en hissedilen noktaları arasında olacak.


2021 Bentley Bentayga makyajından detaylar

Bentayga’nın önündeki panelde daha temiz ve modern bir görünüm için dokunuşlar da yok değil. Aracın ön ızgarası daha büyük yapıyşa gelirken, yeni akıllı LED matris far teknolojisi, kesilmiş kristal cam eşyalardan esinlenen imzalı Bentley tasarımıyla geliyor. Jant setlerinde de tasarıma etki eden yenilikler karşımızda çıkıyor. Bentayga’nın kokpit bölümünde de yeni 10.9 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı, Continental GT ve Flying Spur’dan gelen yeni direksiyon simidi, yeni kapı kaplamaları ve tamamen yeni koltuklar dahil olmak üzere önemli değişiklikler içeriyor. 2021 model yılıyla birlikte Bentayga’nın kaputunun altında ise herhangi bir değişim yer almıyor. Önceki versiyonda da sunulan 4.0 litrelik twin-turbo V8 makine 550 PS güç ve 770 Nm tork üretmeye devam ediyor. 8 kademeli şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi de standart olarak bu kombinasyonda geliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı