reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Bentayga Bengala

Dünyanın en hızlısından bir canavar doğuyor; Bentley Bentayga Bengala

İspanya merkezli bağımsız bir geliştirinin hayata geçireceği Bentley Bentayga Bengala projesi, asfalt üzerindeki gücü arazide görmemize yardımcı olacak.

Pickup pazarına tüketici kaynaklı olan ilginin hatırı sayılır oranda artmasıyla birlikte kısa süre içerisinde ciddi gelişmelerle karşılaştık. Halihazırda üretilen araçların geldiği dikkat çekici noktaların yanı sıra Mercedes X-Class ile dünyada ilk kez premium bir rozeti bu sınıfta temsil edilirken gördük. Bu durum SUV cephesinde ise çok daha önce gerçekleşmişti. Tek kapı ve sedan gibi önemli segmentleri neredeyse silen bu araçlar her geçen gün çeşitlenmeye devam etti. Sürecin kaçınılmaz sonunda, dünyanın en önemli otomobil üreticileri tarihlerinde ilk kez SUV modelleri üretmeye başladı. Ferrari, Lotus, Aston Martin gibi süper otomobil markaları halen bunun hazırlığında iken Lamborghini ve Bentley elini daha çabuk tuttu. Dünyanın en hızlı SUV rozetinin de bu iki isim arasında gidip geldiğine şahit olduk. Speed versiyonuyla geçtiğimiz günlerde tekrar rozeti eline geçiren Bentley Bentayga, önümüzdeki günlerde çok ciddi bir dönüşümle yine bir ilk üzerinden gündeme gelmeye hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bentley Bentayga Bengala özel bir ekiple geliştirilecek

Bentley Bentayga Bengala projesi, İspanya merkezli Bengala Automotive Design SL ekibinin ellerinden asfalta inecek. Premium geliştirme üzerine önemli işlere imza atan bu ekip, Bentayga’nın bu versiyonuyla zırhlı bir arazi canavarı yaratmak istiyor. Toplamda sadece 15 adet üretileceği açıklanan araçlar pek çok farklı donanım çeşitliliğini de beraberinde getirecek. Şimdilik kokpit detaylarıyla ilgili detayların paylaşılmadığı proje için tamamen ağır arazi şartlarının üzerinden gelinebilecek parçalar üzerine odaklanıldığını görüyoruz. Bu kapsamda lastikler, tamponlar, ışıklandırmaklar ve entegre edilen koruyucu panellerin ciddi bir karakter değişimine neden olduğunu söyleyebiliriz. Bengala Automotive ekibi, projenin geliştirme sürecinde ülkenin off-road ralli şampiyonlarından destek aldığını özellikle dile getiriyor. Bu da kaputun altında yatacak olan yüksek performanslı makinenin en iyi şekilde temsil edileceği anlamına geliyor elbette. Şimdilik motor bölümünde geliştirme yapılıp yapılmayacağınıysa bilmiyoruz. Bentley Bentayga, standart olarak 6.0 litrelik motorundan 626 beygir güç elde ediyor.

İlgili video

Bentley Bentayga Speed