reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Bentayga Speed

Bentley Bentayga Speed ve hayran bırakan üretim süreci [Video]

Dünyanın en özel otomobillerinden Bentley Bentayga Speed için hayran bırakan bir üretim videosu yayımladı. Süreç gerçekten görülmeye değer;

Seri üretime sokulan dünyanın en hızlı SUV modeli olarak geçen Bentley Bentayga Speed, ünlü 6 litrelik W12 motorunun geliştirilmiş 626 HP’lik (635 PS) bir versiyonunu kullanıyor tam 306 km/s azami hıza ulaşıp 0’dan 100 kilometre hıza sadece 3,9 saniyede ulaşabiliyor. Bu açıdan gövdesine oranla inanılmaz oranda güçlü olan model, konfor ile performansı bir arada sunuyor. Peki bu tank gibi araç nasıl üretiliyor? İşte Bentley tarafından yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz video bunun cevabını veriyor. Firmanın açıklamasına göre bir Bentayga Speed 16 güne yayılmış 127 saatlik bir emeğin sonrasında bir araya geliyor. Videoda ayrıca aracın dev W12 motorunun 294 farklı parçadan oluştuğu ve 13 kişinin katkısıyla 14 saatte yakın bir sürede bir araya getirildiği de aktarılıyor. Sadece boyasının 24 saat sürdüğü belirtilen aracın, ince detayları, kalite kontrolleri ve testleri ise 50 saat tutuyor deniyor. Bunlar gerçekten inanılmaz görünüyor ve lüksün ne kadar büyük bir emek karşılığında bir araya geldiğini açık şekilde gözler önüne seriyor.

Bentley Bentayga Speed
Bentley Bentayga Speed
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bentley Bentayga Speed için dikkat çeken diğer detaylar

Artan performans seviyelerine uygun olması açısından, Bentayga Speed’in amaca uygun bir dış görünümü bulunuyor.Koyulaştırılmış farlar, gövde renginde yan etekler ve çarpıcı arka rüzgarlık SUV’nin performans detaylarını tamamlıyor. Koyulaştırılmış radyatör ve tampon ızgaraları, üç farklı kaplama seçeneğiyle sunulan 22 inç’lik eşsiz jant tasarımı ve Speed’e özgü arma spor tasarım özelliklerini tamamlayıcı nitelikte. Bentayga Speed’in teknik anlamda frenleri de öne çıkıyor. Aracın seramik frenleri bir Bentley modeline monte edilen en büyük ve en güçlü fren takımını oluşturuyor. 6.000 Nm’lik azami frenleme torku sunan fren takımı 1.000 °C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanabilecek şekilde tasarlanmış durumda.