reklamı kapat

POPÜLER

Xbox

İşte Xbox oyun etkinliğinde tanıtılan PC ile de uyumlu yeni oyunlar [İzle]

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz saatlerde merakla beklenen Xbox Games Showcase oyun etkinliğini düzenledi ve önemli yapımlar duyurdu.

Sadece oyuna odaklanan yani herhangi bir donanım duyurusunun gelmediği Xbox oyun etkinliği (Xbox Games Showcase) Türkiye saati ile 19:00’da başladı ve birçok oyuna ev sahipliği yaptı. Direkt olarak Microsoft’un sahibi olduğu stüdyolardan gelen oyunların hepsi Game Pass içerisinde yer alıyor ve bu açıdan oyuncuları fazlasıyla memnun ediyor. Etkinlikte tanıtılan oyunların hepsi Xbox Series X ve Windows PC‘ler ile uyumluyken, Microsoft’un bazı oyunları Xbox One ailesi için de sunduğu görülüyor. Bazı yeni nesil oyunlar ise artık eski nesil konsollara gelmiyor. Yenisi duyurulmayan Forza Horizon 4 gibi bazı eski sayılacak oyunların yeni nesile özel güncellemeler alacağını de aktaran firma, 4K çözünürlükte ve 60 FPS ile 120 FPS destekli oyunlarda yaptığı gösterimde özellikle Halo Infinite ve yeni Forza Motorsport ile dikkat çekmiş durumda.

Etkinlikte ayrıca fragmanlarını aşağıda izleyebileceğiniz Fable, Avowed, Tetris Effect: Connected, Destiny 2: Beyond Light, Balan Wonderworld, Everwild, The Outer Worlds: Peril on Gorgon, Tell Me Why, Psychonauts 2, CrossfireX, Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition, S.T.A.L.K.E.R. 2, The Gunk, Phantasy Star Online 2: New Genesis, The Medium ve Sable isimli yapımları da tanıttıldı.

Xbox Series X için özel oyunlar yok

Yani konsol için çıkan her oyun PC’lere de geliyor. Tekrardan hatırlamak adına konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR