reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

Xbox Series X / S için Seagate iki yeni özel SSD birimi tanıttı

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S için Seagate, iki yeni özel SSD daha tanıttı. İşte detaylar;

Xbox Series X ve Xbox Series S arkasında bir depolama artış yuvası yer alıyor. Ancak bu yuvaya sadece Seagate tarafından üretilen özel SSD birimleri takılabiliyor. İşte bu SSD birimi şimdiye kadar sadece 1 TB kapasite ile sunuluyor ve bu sürüm de çoğu kişiye pahalı geliyordu.

Şimdi ise sunulanlar arasında 512 GB‘lık alt versiyon da dahil edildi. 512 GB’lık bu yeni sürüm için 140 dolarlık yurt dışı fiyatı açıklandı. Seagate bununla da yetinmedi. Bana çok fazla yer lazım diyenler için bir 2 TB‘lık bir özel Xbox SSD’si de çıkardı. Bu sürüm içinse 400 dolarlık bir fiyat verildi.

Xbox Series X ve Xbox Series S içindeki dahili SSD ile aynı performansı veren bu depolama birimleri, birçok kişiye pahalı geliyor ancak konsollar için en iyi depolama çözümü konumunda yer alıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X ve Xbox Series S için kısa süre önce önemli bir destek verildi

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına olabilecek en yeni teknolojileri koymaya çalışıyor. Konsollarda şimdiden güncel hemen her destek bulunuyor. Hatta Sony’nin PlayStation 5’e koymadığı birçok özellik iki konsolda da aktif olarak sunuluyor. Bunlar arasında artık Dolby desteği de var.

Uzun zamandır test edilen Dolby Vision oyun desteği, destekli altyapılarda göz alıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Dolby Vision bir oyun odaklı HDR formatı ve destekli oyunlarda “daha parlak vurgular / parlak alanlar, daha keskin kontrast ve daha canlı renkler” getiriyor.

Bundan yararlanmak adına konsollar yanında Dolby Vision destekli bir televizyona da ihtiyaç bulunuyor. Aynı zamanda oyunların da buna destek vermesi gerekiyor. Yeni oyunlarda bu desteğin olacağı biliniyor ve şimdilik 10 farklı oyun ile çıkış yapılıyor.

PlayStation 5 için şimdilik Dolby Vision desteği yok ancak ileride geleceği düşünülüyor. Sony’nin mutlaka bu konuda çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept