reklamı kapat

POPÜLER

Honda Sensing 360

Önemli geliştirmeler getiriyor; Honda, gelecek modellerinde yer vereceği güvenlik teknolojisini tanıttı

Honda Sensing 360 adıyla tanıtımı gerçekleştirilen yeni teknolojiyle birlikte otomobillere yeni donanımlar geliyor.

Honda’nın halihazırda kullanıcılara sunduğu modellerin tamamında karşımıza çıkan “Sensing” güvenlik teknolojisi yeni bir seviyeye geçiyor. Çoğu modelin baz seviyesinde bile standart olarak sunulan sürüş destek sistemleriyle öne çıkan marka, gelecekteki modellerinde konumlandırılmak üzere daha gelişmiş donanımlarla karşımızda olacak. Honda Sensing 360 adıyla tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil desteklerle birlikte modellerde aktif yetenekler getiren donanımlar konumlandırılacak. Adının da verdiği mesajla aracın etrafında olup biten dinamikleri daha kapsamlı şekilde analiz edebilecek olan Sensing 360 teknolojisiyle, olası kazaların önüne geçmedeki yüzde de artış gösterecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Sensing 360’dan kilit noktalar

Sistemle ilgili paylaşılan özelliklerin detaylarına indiğimizde bizleri önemli parçalar karşılıyor. Honda mühendisleri aracın çevresindeki akışı anlık olarak kontrol edebilmek adına 360 derecelik görüş dinamiklerinden faydalanıyor. Bu kapsamda, halihazırda kameraların konumlandırıldığı sisteme tamamen yeni sensörler geliyor. Donanımsal olarak gelen bu desteklerle birlikte çarpışmadan kaçında-çarpışma önleme freni gibi hayati bir desteğin daha yetenekli olacağını söyleyebiliriz. Özellikle şehir içerisindeki ön ve arka çapraz trafik uyarıları da sürücünün kaçırdığı noktalardaki açıkları kapatmada daha yetenekli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sensing 360 ile birlikte uzun yol sürüşleri için de önemli geliştirmeler bizi bekliyor. Şerit değiştirme sırasında olası gözden kaçışları kollayacak olan sistem, herhangi bir tehlike algıladığında direksiyona müdahale ederek otomobili tekrar şeridin içerisine atacak. Bununla birlikte adaptif hız sabitleyicinin aktif olduğu dinamiklerde Honda otomobilleri verilen sinyal yönüne göre şerit değişimini de yapabilecek. 2022 yılı içerisinde modellere kademeli olarak entegre edilecek olan Honda Sensing 360, 2030’a kadar tüm pazarlara bu sistemi entegre edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı