reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Xbox Series S sonrasında bir de gündemde Xbox Series V

Xbox Series X / S için Seagate’den özel 512 GB SSD geliyor

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S için Seagate, yakında 512 GB SSD satışa sunacak.

Xbox Series X ve Xbox Series S arkasında bir depolama artış yuvası yer alıyor. Ancak bu yuvaya sadece Seagate tarafından üretilen özel SSD birimleri takılabiliyor. İşte bu SSD birimi şimdiye kadar sadece 1 TB kapasite ile sunuluyor ve bu sürüm de çoğu kişiye pahalı geliyordu.

Şimdi ise 512 GB’lık sürümün çok yakında satışa sunulacağı öğrenildi. Bazı satış kanallarına giden ve satışa hazır olan ürün, şimdilik tam olarak kaça satılacak bilinmiyor ancak kapasiteden dolayı 1 TB’lık sürümden yüzde 50’ye yakın daha ucuz olabilir.

Bu arada Seagate Xbox’lar için başka bir harici SSD birimi de satışa sunmaya hazırlanıyor. Aşağıda görebileceğiniz (Sağda) depolama biriminde ise 1 TB alan sunuluyor. Bu modelin bünyesinde yeşil bir LED ışık yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X ve Xbox Series S için kısa süre önce önemli bir destek verildi

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına olabilecek en yeni teknolojileri koymaya çalışıyor. Konsollarda şimdiden güncel hemen her destek bulunuyor. Hatta Sony’nin PlayStation 5’e koymadığı birçok özellik iki konsolda da aktif olarak sunuluyor. Bunlar arasında artık Dolby desteği de var.

Uzun zamandır test edilen Dolby Vision oyun desteği, destekli altyapılarda göz alıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Dolby Vision bir oyun odaklı HDR formatı ve destekli oyunlarda “daha parlak vurgular / parlak alanlar, daha keskin kontrast ve daha canlı renkler” getiriyor.

Bundan yararlanmak adına konsollar yanında Dolby Vision destekli bir televizyona da ihtiyaç bulunuyor. Aynı zamanda oyunların da buna destek vermesi gerekiyor. Yeni oyunlarda bu desteğin olacağı biliniyor ve şimdilik 10 farklı oyun ile çıkış yapılıyor.

PlayStation 5 için şimdilik Dolby Vision desteği yok ancak ileride geleceği düşünülüyor. Sony’nin mutlaka bu konuda çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept