reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X Gucci

100 bin TL’lik “Gucci” imzalı özel Xbox Series X görücüye çıktı

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için özel bir sürüm hazırlandı. Bu sürümün arkasında Gucci imzası yer alıyor.

Tasarım kişiden kişiye göre değişir. Herkesin kendi zevkleri ve sevdiği tarzlar vardır. Ancak Gucci tarafından hazırlanan bu özel Xbox Series X ve özellikle hazırlanan taşıma çantası / valizi, son dönemde gördüğümüz en çirkin özel sürümler arasına giriş yaptı.

Üstüne üstlük tam 10 bin dolardan yani sadece kur çarpımıyla 100 bin TL’den satılacak bu sürüm, söylendiği kadarıyla limitli sayıda üretilmiş ve önümüzdeki hafta (17 Kasım) yurt dışında elde edilebilir olacak.

Satın alındığı zaman iki tane standart oyun kolu ile gelen özel sürüm, bu sürümü alıp oyunlara bütçesi yetemeyecekler (!) için Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ile geliyor. Özellikle ilginç renklerde hazırlanan taşıma çantası / valizi dalga konusu olan özel sürüm, moda firmalarının teknoloji dünyasındaki uçuk fiyatlı denemelerinden sadece birisi konumunda yer alıyor.

Xbox Series X ve Xbox Series S için kısa süre önce önemli bir destek verildi

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına olabilecek en yeni teknolojileri koymaya çalışıyor. Konsollarda şimdiden güncel hemen her destek bulunuyor. Hatta Sony’nin PlayStation 5’e koymadığı birçok özellik iki konsolda da aktif olarak sunuluyor. Bunlar arasında artık Dolby Vision desteği de var.

Uzun zamandır test edilen Dolby Vision oyun desteği, destekli altyapılarda göz alıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Dolby Vision bir oyun odaklı HDR formatı ve destekli oyunlarda “daha parlak vurgular / parlak alanlar, daha keskin kontrast ve daha canlı renkler” getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan yararlanmak adına konsollar yanında Dolby Vision destekli bir televizyona da ihtiyaç bulunuyor. Aynı zamanda oyunların da buna destek vermesi gerekiyor. Yeni oyunlarda bu desteğin olacağı biliniyor ve şimdilik 10 farklı oyun ile çıkış yapılıyor.

PlayStation 5 için şimdilik Dolby Vision desteği yok ancak ileride geleceği düşünülüyor. Sony’nin mutlaka bu konuda çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept